Ako si vybrať dobrý nábytok do bytu

Zariaďovanie domácnosti patrí k tým príjemnejším záležitostiam. Samotný výber nového domova nie je až taký príjemný. Častokrát sa spája s množstvom komplikácií týkajúcich sa prevodu nehnuteľnosti, zlou komunikáciou s realitným maklérom, ale i zlou komunikáciou so samotným majiteľom nehnuteľnosti. Ako si ale vybrať dobrý nábytok do novej nehnuteľnosti, ktorú si plánujete kúpiť alebo ste si už kúpili?

 

Uprednostňujte lokálnych výrobcov nábytku

 

Z vlastných skúseností vám odporúčame nakupovať nábytok od malých lokálnych predajcov nábytku. Nábytok nevyrábajú sériovo. Svojim spôsobom je každý jeden nábytok výnimočný. Ručná práca je neoceniteľná, preto počítajte s trošku väčšími cenami. Kúpite si ale nábytok, ktorý bude slúžiť aj vašim deťom.

 

Samozrejme, že nájdete aj lacnejší drevený nábytok trebárs aj na internete, ale ak chcete investovať do kvalitného masívneho nábytku, rátajte s tým, že tento nábytok vám vydrží dlhšie. Aby sme však všetkým neukrivdili, sú aj svetlé výnimky, ktoré ponúkajú kvalitný a pritom veľmi lacný drevený nábytok.

 

Zistite si rozmery miestností a načrtnite si usporiadanie nábytku

 

Predtým, ako si začnete pozerať ponuky nábytkárstiev, načrtnite si pokojne aj na papier miestnosť s rozmermi. Tieto rozmery sú pre vás dôležité najmä preto, aby ste si vedeli vybrať z ponuky nábytku ten veľkosťou vyhovujúci. Kúpa nábytku nie je lacná záležitosť a práve preto by ste mali rozmery miestnosti vedieť už pri obzeraní a nákupe nábytku.

 

Usporiadanie miestností si premyslite vopred. Oceníte to najmä vtedy, ak máte miestnosti atypických rozmerov. Viete si napríklad predstaviť, že si kúpite šatníkové skrine a nebudú vám pasovať k ostatnému nábytku, podlahe a čo je horšie nebudú vám veľkosťou pasovať do spálne?

 

Ak si chcete vybrať nábytok do interiéru vášho nového bývania, popýtajte sa známych. Možno vám aj oni odporučia nábytkárstvo, v ktorom si aj oni vyberali nový nábytok, poprípade vám poradia, ktorým nábytkárstvam sa vyhýbať. Výhodou takýchto odporúčaní je aj to, že si daný nábytok budete môcť u svojich známych aj pozrieť, ohmatať, odskúšať.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu