Vintage štýl je opäť v móde: Aké má prvky?

Šarmantný, elegantný a osobitý. Aj takéto prívlastky získava vintage štýl v interiéroch. Ak sa radíte medzi tých, ktorý vintage štýl vždy priťahoval a dnes ste sa rozhodli zariadiť svoj domov jeho duchu, ste na správnom mieste. Aké ma vintage štýl prvky a čo by ste o ňom mali vedieť?

Sústredí sa na detaily

Vintage štýl je synonymom kvality a útulnosti. Dbať musíte pri zariaďovaní domácnosti vo vintage štýla predovšetkým na detaily. Tie vyberajte starostlivo. Pretože práve detaily sú tým, čo dáva vášmu interiériu na osobitosti. Ak neviete, aké kúsky by ste do interiéru mali zapasovať, inšpirujte sa vo Francúzsku. Do obývakčy môžete pripevniť hodinky vo vintage štýle, do kuchyne zas starú drevenú skrinku na poháre.

Svedčia mu tapety aj bytový textil

Zatiaľčo severský štýl bytový textil v podobe záclon odmieta, vintage štýl bez neho snáď ani nemôže existovať. Záclony, závesy, vankúšiky aj deky sú jednoducho nutnosťou. Preto sa na nich skutočne môžete vyblázniť. Medzi obľúbené kúsky patria aj tapety, vďaka ktorým domov naladíte na vidiecku vlnu. No a samozrejme, opomínať netreba ani koberce . Ideálnou voľbou sú jednofarebné kusové koberce alebo koberce s geometrickými vzormi, ktoré majú klasický nádych. Kusové koberce skvelo podčiarknu eleganciu podlahovej krytiny a vnesú do interiéru uvoľnenosť.

Drevo je základým prvkom

Vintage štýl sa nesie v drevených odieňoch. Aj preto v interiéroch zariadených v podobnom duchu nájdete najmä drevené podlahy a parkety, ktoré doň vnášajú ladnosť, eleganciu a akúsi prirodzenosť. Pokiaľ sú drevené podlahy mimo vaše finančné možnosti, môžete siahnuť po lacnejšej alternatíve, napríklad po laminátových podlahách alebo po vinyle.

Pozor na farby

Vintage štýl nie je milovníkom divokých odtieňov. Naopak, farby by ste v podobných interiéroch mali mixovať opatrne. Ideálne sú tlmené odtiene, jemné pastelové odtiene a prírodné farby v kombinácii s bielou a sivou.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu