Vyberte si sedačku tak, aby ste boli spokojný

Na zariaďovanie domácnosti sa mnohí tešia, pre iných to je nočná mora. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny a chcete sa vyhnúť tomu, aby ste tápali ktorá sedacia súprava je pre vás najvhodnejšia, tu sú tipy, ktoré vám s tým pomôžu. Predsa len ide o dominantu prakticky každej miestnosti, takže by ste si mali dať na tom záležať.

[AdSense-B]

Na aký účel slúži miestnosť

V prvom rade musíte odpovedať na otázku „na aký účel slúži miestnosť“. Pretože, ak kupujete pohovku do detskej izby, bude mať inú farbu, rozmery a aj tvar, ako keby ste vyberali z pohoviek do obývačky. Aj to, na aký účel slúži miestnosť, ovplyvňuje farbu, materiál, rozmery, typ a v neposlednom rade aj čiastku, ktorú ste ochotný investovať.

2

 

Ako veľká je izba

V zásade platí pravidlo, že ak máte malú izbu s nízkymi stropmi, vyberte rovnú sedačku s nižším ťažiskom v svetlejších farbách – sivá, šedá či krémová – a dajte si záležať na tom, aby mala minimalistické tvary a čisté línie. Ak máte veľkú miestnosť s vysokým stropom, vtedy na rozmeroch až tak nezáleží, pokojne si môžete objednať aj rohovú sedačku.

[AdSense-A]

Zariadenie a farby v izbe

Ak máte izbu namaľovanú nabielo a aj nábytok v neutrálnych odtieňoch, vtedy si môžete dovoliť trochu extravagancie – červená, žltá či smaragdová sedačka. Ak však máte farebný nábytok a aj steny, je lepšie, keď vyberiete niečo jednoduché čo nebude pútať pozornosť – opäť siahnite po neutrálnych farbách.

2-2

 

Koža či textil?

Veľkou dilemou je či je lepšia koža alebo textil. Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Sami musíte vyhodnotiť, ktorý materiál je pre vás lepší – zvážte či máte domáce zviera, deti, či môžete sedačku umiestniť ďalej od zdroja radiátora a slnečných lúčov, či sa nebojíte, že v lete sa budete na koženej sedačke potiť. Urobte si zoznam svojich pre a proti a na základe toho sa rozhodnite pre kožu, alebo textil.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu