Ako si postaviť terasu svojpomocne? Na toto sa zamerajte!

Ak máte rodinný dom, terasa je výborným riešením. Ide o skvelé miesto na oddych, relax a zábavu. Na terase môžete organizovať rôzne podujatia či oslavy. Kedy je vôbec ideálny čas na výstavbu terasy? Terasu by ste mali začať stavať počas obdobia jari. Vtedy totiž pôda rozmrzne a na leto tak už budete mať postavenú hotovú terasu. V každom prípade, než sa do toho pustíte, mali by ste myslieť na niekoľko dôležitých prvkov. Napríklad, terče pod dlažbu sú dôležité na vyrovnanie podlahy na terasy a ideálne sú z toho hľadiska, že vynikajú vysokou nosnosťou, viac ako 1200 kilogramov.

Urobte si plán

V prvom rade si vytvorte plán, ako chcete, aby vaša terasa vyzerala. Na to môžete použiť aj rôzne vizualizácie. Púšťať sa do niečoho bezhlavo totiž určite nemá význam. Všetko si dobre premyslite a vytvorte si pokojne aj nákupný zoznam, čo vám treba kúpiť. Rektifikačné terče nájdete vo veľmi výhodných cenách. Keďže sú lepšie ako klasický sypký podklad, určite sa ich oplatí zakúpiť. Nezabúdajte si k nim dokúpiť aj dištančné terasové podložky, ktoré slúžia na kompenzáciu odchýlok a dorovnanie podlahy.

Potrebné náradie

K postaveniu terasy snov svojpomocne budete potrebovať okrem kvalitných materiálov aj náradie, ktoré vám prácu výrazne uľahčí. Ide, napríklad, o krompáč, rýľ a lopatu. Pokiaľ si to chcete ešte viac uľahčiť, výborným riešením je malý báger. Potrebovať budete aj miešačku, ktorú si je dôležité vybrať správne.

Ideálna veľkosť

V akej veľkosti by mala byť vaša záhrada? Ideálne je, ak sa vám na ňu zmestí všetko potrebné - nábytok, gril, dekorácie, kvetiny, bylinky či iné prvky. Mal by byť na nej priestor aspoň pre 10 ľudí. Nikdy neviete, kedy vám príde neočakávaná návšteva a vždy je to lepšie ako ich nemať kde usadiť. Skvelým riešením je preto gauč, hojdacie kreslo alebo stoličky.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Biely kameninový hlboký tanier Costa Nova Roda, ⌀ 22 cm

12.90 EUR €
detail produktu

Čierny detský koberec ø 80 cm Comfort – Mila Home

57.90 EUR €
detail produktu

Rozkladacia rohová pohovka (pravý roh) Bouncy Olli – Miuform

1190 EUR €
detail produktu

Sivá ľanová plachta 200x140 cm - Linen Tales

105 EUR €
detail produktu

Bavlnená obliečka na vankúš Butter Kings Flower Friends, 50 x 50 cm

26 EUR €
detail produktu

Tmavozelená rozkladacia rohová pohovka so zamatovým poťahom Windsor & Co Sofas Nuage, ľavý roh

1990 EUR €
detail produktu