Moderná izbička a spálňa

Pre naše ratolesti by sme urobili čokoľvek, je preto dôležité, aby sa vo svojej izbičke cítili spokojne. Je predovšetkým dobré dbať na ich bezpečnosť a pohodlie. Zaobstarať môžete nepreberné množstvo nábytku, ktorý bude nielen praktický, ale aj bezpečný. Zároveň je nutné, aby si rodičia vytvorili svoju oázu pokoja, kam sa budú každý večer tešiť. Vypísali sme pre vás možnosti, ako si také útulné miestnosti vytvoriť.  

Spanie je základ

  Spánok je pre každého človeka životne dôležitý, ale pre malé deti obzvlášť. Preto je dôležité mu venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Obľúbeným trendom sú domčekové postele, ktoré zaujmú predovšetkým svojim dizajnom, ale aj príjemne zútulnia interiér. Veľký dôraz je potrebné klásť na výber matraca. Všeobecne sa odporúčajú skôr tvrdšie matrace (na stupnici od 1 - 7, voľte tvrdosť 4 - 5), ideálne z prírodných materiálov. Je dôležité, aby matrac rešpektoval vek a váhu dieťaťa, anatomický tvar jeho chrbtice, ale tiež aby odvádzal vlhkosť a dobre sa udržiaval. Preventívne môžete zaobstarať antialergický vankúš a prikrývku. To isté platí aj pre dospelých, tí si môžu vybrať napríklad čalúnenú posteľ, ktorá perfektne zútulní interiér. Praktickým pomocníkom bude úložný priestor, ktorého nie je nikdy dosť.  

Priestor na uloženie oblečenia

  Všeobecne najobľúbenejší úložný priestor je šatníková skriňa. Dostupné sú v rôznych farebných variantoch, dekoroch dreva, ale aj šírkach či výškach. Najviac obľúbenou je biela šatníková skriňa, je to taká klasika medzi farbami. Veľkosť skrine vyberajte podľa priestorových možností. Zvoliť môžete s klasickým zatváraním alebo s posuvnými dverami, ktoré budú veľmi praktické, čo sa ušetrenia miesta týka. Čo tak zvoliť zrkadlové dvere? Priestor tým opticky zväčšíte a môžete tak kontrolovať každé ráno svoj outfit.  

Doplnky a dekorácie

  Do detskej izby môžete zaobstarať úložnú truhlu na hračky, ktorá splní nielen praktický účel, ale bude skvelým dizajnovým kúskom. Police na stenu na obľúbené knihy je nevyhnutnou súčasťou každej izby. Dekoračné vankúšiky podčiarknu dizajn domčekovej postele. Do spálne televízia nepatrí, pokiaľ teda nezaspávate pri obľúbenom filme či seriáli. Skúste tak televíziu nechať len v obývačke. TV stolík ale môžete v spálni využiť ako dizajnový kúsok nábytku, na ktorý položíte napríklad vonnú sviečku či kvety na dotvorenie onej oázy pokoja. V spálni môžete použiť aj závesy na okná, ktoré perfektne zútulnia interiér.  

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Rozkladacia pohovka ROK Modrá

398 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka ETNA PRO Čierna

358 €
detail produktu

Rohová rozkladacia sedacia súprava LENA U Čierna

707 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LENA Tmavosivá

398 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka NAVA Svetlosivá

318 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka ARTEM Tmavosivá

286 €
detail produktu