Umývadlo v kúpeľni: Veľké rodinné alebo malé štýlové?

Kúpeľňa patrí medzi tie najdôležitejšie miestnosti v domácnosti. Výber správneho umývadla tak môže mať obrovský vplyv na funkčnosť, pohodlie a štýl samotného priestoru. Či už žijete v malom byte, rodinnom dome alebo máte hosťovskú izbu, vždy existuje niekoľko faktorov, ktoré hovoria o tom, ako si vybrať vhodné umývadlo. Vo všeobecnosti ide najmä o rozmery kúpeľne, štýl zariadenia či potreby obyvateľov istej domácnosti. Určite by ste sa mali v prvom rade zamerať na veľkosť kúpeľne. V malých bytoch alebo hosťovských izbách môže byť totiž priestor do značnej miery obmedzený. V rodinných domov si môžete zase dopriať umývadlo väčších priestorov. Niekedy je však menšie umývadlo praktickejšie, pretože opticky dokáže rozšíriť danú miestnosť, čo je rozhodne veľká výhoda a benefit.

Zamerajte sa na štýl zariadenia

Verte či nie, štýlové umývadlá existujú aj v dnešnej dobe. Pri ich výbere by ste však mali dobre zvážiť skutočne celkový štýl danej miestnosti. Existuje totiž veľké množstvo dizajnových možností, ako napríklad moderné, klasické, vintage či minimalistické umývadlá. Preto si neváhajte vybrať také, ktoré bude skutočne ladiť s dizajnom celej miestnosti. Zabezpečíte si tak aj harmóniu medzi jednotlivými prvkami a v konečnom dôsledku bude kúpeľňa vyzerať skutočne dobre.

Potreby v domácnosti

Pri výbere samotného umývadla by ste tiež mali myslieť na potreby obyvateľov danej domácnosti. Napríklad, ak máte malé deti, výborným riešením je umývadielko, ktoré bude uložené v nižších výškach a deti tak budú môcť naňho bez akýchkoľvek problémov dočiahnuť. Výborným riešením pre domácnosti, ktoré obýva viac ľudí je dvojumývadlo, ktoré je veľmi praktické a určite ho budete môcť oceniť aj vy. Najmä v prípadoch, že je vás veľa, prípadne máte často návštevu a hostí. Dvojumývadlo vám tak v konečnom dôsledku dokáže ušetriť aj množstvo času či priestoru.

Efektívnosť vo využití priestoru

Keď si budete vyberať umývadlo, mali by ste mať na pamäti aj úložný priestor. Niektoré umývadlá totiž vynikajú napríklad tým, že majú v sebe zabudované police, prípadne skrinky. To je mimoriadne praktické, napríklad v rámci ukladania toaletných potrieb, uterákov alebo iných vecí. Ak kúpeľňa disponuje obmedzeným priestorom, zvážte umývadlá, ktoré majú výklopnú dosku, prípadne pohyblivé častice. Takéto prvky totiž umožňujú efektívnejšie využitie priestoru.

Údržba umývadla

Chystáte sa vyberať nové umývadlo? V tom prípade neváhajte zvážiť aj faktory, ktoré predstavujú funkčnosť a údržbu tohto jedinečného prvku do domácnosti. Zvoliť by ste si preto mali umývadlo, ktoré je skutočne odolné voči škrabancom a zároveň sa aj jednoducho čistí. Nezabúdajte aj na konkrétny typ batérie, ktorý si zvolíte a zabezpečíte si tak vďaka tomu aj pohodlné ovládanie vody.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Jedálenská stolička LUNA 1 Biela Tkanina 21B

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička MONTI 2 Biela Tkanina 33B

99 €
detail produktu

Linea Natura KONFERENČNÝ STOLÍK, farby duba, drevo, 70/70/45,5 cm

549 €
detail produktu

Xora DELIACA STENA, farby duba, 111/112/35 cm

54.90 EUR €
detail produktu

KOBEREC S VYSOKÝM VLASOM, 60/110 cm, sivohnedá

34.90 EUR €
detail produktu

Ambia Home VÁZA, sklo, 24.5 cm

29.99 EUR €
detail produktu