Ako vybrať sprchový panel do sprchového kúta? Výhody, montáž a porovnanie

Chystáte sa vyberať sprchový panel do vašej kúpeľne? V tom prípade by ste mali venovať pozornosť hneď niekoľkým faktorom. Jednou z možných alternatív v rámci sprchových setov je sprchový panel. Ako si však vybrať ten správny, keď je ponuka tak pestrá, na čo sa zamerať a ako prebieha montáž? V prvom rade si povieme niečo o tom, čím všetkým sprchový panel vyniká. Vo všeobecnosti totiž platí, že má moderný a skutočne atraktívny dizajn. Ten oživí vzhľad každej jednej kúpeľne. Sprchový panel tak každej miestnosti dodá akýsi nádych moderného luxusu, čo je skutočne veľkou výhodou. Samozrejme, aj v tomto prípade platí, že v súčasnej dobe sa vyrába skutočne spektrum sprchových panelov, ktoré sú v rôznych dizajnoch. To, aký si vy vyberiete, tak bude záležať, predovšetkým, od vašich preferencií. Prečo by ste si ešte mali vybrať sprchový panel a aké sú hlavné benefity? Na to všetko sme sa pozreli o čosi bližšie.

Viac funkcií je výhodou

Dôvodov, prečo si vybrať sprchový panel do sprchového kúta je, samozrejme, viac. Medzi ďalšie výhody patrí univerzálne použitie a spektrum funkcií. Sprchové panely totiž častokrát disponujú masážnymi tryskami, ručnou sprchovou hlavicou a vstavanou batériou. Spolu tak predstavujú sprchový set. Zároveň je veľkou výhodou skutočnosť, že sprchový panel vám má možnosť ušetriť množstvo miesta. Je to najmä z toho dôvodu, že panely sú veľmi kompaktné a preto šetria priestor v sprchovom kúte. To sa napríklad nedá povedať o klasických sprchovacích sadách, ktoré obsahujú samostatnú batériu a k tomu aj hadicu.

Aké sú spôsoby montáže?

Keď sa budete chystať montovať sprchový panel, na výber máte viacero spôsobov montáže. Ide, napríklad, o montáž pod omietku. Táto montáž sa odporúča najmä v situácii, že kupujete sprchový panel ešte predtým, ako sú dokončené obklady a omietka v kúpeľni. V takejto situácii totiž môžete bez akýchkoľvek problémov montovať sprchový panel priamo pod omietku. Vďaka tomu bude všetko vyzerať harmonicky a v súlade. Ďalšou možnosťou je montovať sprchový panel na omietku. Táto možnosť je ideálna v situácii, že už máte dokončenú kúpeľňu. Na výber si môžete zvoliť aj vhodné uchytenie, ktoré bude pre vás najlepšie a posúdite tak, že zabezpečí stabilitu.

Zamerajte sa na kvalitu

Či už ide o sprchový panel alebo je pre vás ideálna sprchová súprava, vždy sa v prvom rade zamerajte na kvalitu prevedenia. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že investovať do vyššej kvality sa jednoducho oplatí. Preto investujte do overených značiek a zamerajte sa bližšie na to, do akých detailov je daný sprchový panel vyladený. Záleží totiž nielen na tej estetickej stránke a stránke dizajnu, ale tiež aj na praktických funkciách.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Bavlnená obliečka na vankúš Butter Kings Flower Friends, 50 x 50 cm

15.40 EUR €
detail produktu

Sivé detské WC sedadlo - Kindsgut

35.90 EUR €
detail produktu

Ružová bavlnená detská deka Kindsgut Baby, 95 x 115 cm

28 EUR €
detail produktu

Okrúhly konferenčný stolík v dekore duba v prírodnej farbe 90x90 cm Hobart – Rowico

409 EUR €
detail produktu

Modrý nástenný rámček Styler Malaga, 37 x 47 cm

13.90 EUR €
detail produktu

Biela skrinka pod umývadlo s dubovým dekorom Germania Mauresaa, šírka 60 cm

249 EUR €
detail produktu