Ako vybrať sprchový kút do kúpeľne?

Máte v pláne rekonštruovať kúpeľňu, prípadne len do nej pridať sprchový kút? V tom prípade ste tu rozhodne správne! V tomto článku vám totiž prinášame tipy a odporúčania na to, ako vybrať správny sprchový kút. Neváhajte sa preto týmito odporúčaniami inšpirovať aj vy. Určite vám to celý výber výrazne uľahčí.

Sprchový kút je v kúpeľni skutočne skvelým riešením. Vyniká svojou praktickou stránkou, pretože vám vie aj v malej miestnosti ušetriť veľké množstvo miesta. To je skutočne výhodné. Okrem iného, sprchový kút je vhodný aj pre starších ľudí, pre ktorých by bolo vchádzanie a vychádzanie z vane príliš náročné. V každom prípade si je však potrebné samotný sprchový kút aj dobre vybrať. Aby sme vám to istým spôsobom uľahčili, prinášame vám tipy, ako na to. Neváhajte sa nimi inšpirovať. Takýmto spôsobom si totiž máte možnosť zaobstarať sprchový kút, ktorý bude vynikať precíznym, kvalitným spracovaním a bude aj dlhej životnosti.

Záleží na type sprchového kútu


V prvom rade by ste sa mali zamerať na konkrétny druh sprchového kútu. Ten sa totiž častokrát odlišuje aj na základe konštrukcie. Existuje napríklad sprchovací kút rámový, polrámový či bezrámový. Obľúbené sú všetky tri typy, no každý z nich má svoje vlastné výhody, prípadne aj niekoľko nevýhod. Všetko však vždy záleží aj od vašich vlastných preferencií. Napríklad, rámový sprchový kút vyniká pevnou stabilitou. Ide o druh sprchového kútu, ktorý je vhodný do častejšie používaných kúpeľní. Nevýhodou v tomto prípade môže byť nižšia estetická stránka.

Polrámový sprchový kút vyniká dizajnovou funkciou. Vďaka svojej konštrukcii totiž pôsobí veľmi elegantne, no opäť platí, že nie všetkým môže práve tento druh sprchového kútu vyhovovať. Sprchové kúty, ktoré sú bezrámové vynikajú v mnohých hľadiskách. Ako už z názvu vyplýva, neobsahujú rámy, preto sú veľmi moderné a zároveň aj elegantné.

Nezabúdajte na doplnky


Pri výbere sprchového kútu by ste sa mali zamerať aj na kúpu jednotlivých doplnkov. Napríklad, potrebná je vanička pod sprchový kút, bez ktorej by to jednoducho nešlo. Aj v rámci príslušenstva platí, že by mali byť čo najviac kvalitné a precízne spracované. Jednoducho povedané, investovať sa oplatí.

V každom prípade, potrebný je aj sprchový žľab a ďalšie príslušenstvo do sprchového kúta, ktoré si neváhajte zaobstarať. Ideálne je, ak je aj príslušenstvo od rovnakého výrobcu ako sprchový kút. Bude sa vám tak všetko dokopy veľmi ľahko ladiť.

Pripravte si cenový rozpočet


Pred kúpou samotného sprchového kúta by ste si mali pripraviť vlastný cenový rozpočet, aby ste mali približnú predstavu, koľko chcete do sprchového kúta investovať. V každom prípade, odporúčame vám investovať do vyššej kvality.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Biely kameninový hlboký tanier Costa Nova Roda, ⌀ 22 cm

12.90 EUR €
detail produktu

Čierny detský koberec ø 80 cm Comfort – Mila Home

57.90 EUR €
detail produktu

Rozkladacia rohová pohovka (pravý roh) Bouncy Olli – Miuform

1190 EUR €
detail produktu

Sivá ľanová plachta 200x140 cm - Linen Tales

105 EUR €
detail produktu

Bavlnená obliečka na vankúš Butter Kings Flower Friends, 50 x 50 cm

26 EUR €
detail produktu

Tmavozelená rozkladacia rohová pohovka so zamatovým poťahom Windsor & Co Sofas Nuage, ľavý roh

1990 EUR €
detail produktu