Sprchový kút ako oáza relaxu: Správny výber pre vaše potešenie

Sprchový kút a vaňa, to je základom kúpeľne. V tomto článku sa budeme venovať prvej možnosti, teda sprchovému kútu. Ten totiž predstavuje miesto oddychu, ale aj relaxácie. Ako si však vybrať vhodný sprchový kút, aby ste z neho mali len radosť? Na to sme sa pozreli o čosi bližšie. Každé sprchovanie pre vás môže byť príjemným zážitkom, pokiaľ máte v kúpeľni kvalitný sprchový kút. Ten si môžete zaobstarať v rôznych podobách, napríklad aj ako sprchový set. Prináša viacero benefitov, pretože pozostáva zo všetkých potrebných vecí na sprchovanie. Vo všeobecnosti zahŕňa kombináciu troch dôležitých produktov. Ide o ručnú sprchu, hadicu a tiež aj držiak na sprchu. Výhodou je, že si k sprchovému setu viete dokúpiť aj nástenný držiak sprchy.

Termostatická kontrola

Keď si budete vyberať sprchový kút, nezabúdajte zvážiť termostatickú kontrolu. Práve tá totiž umožňuje presné nastavenie teploty vody. Okrem iného, ak by ste si zvolili produkt, akým je sprchová súprava, máte vyhraté. Niektoré totiž obsahujú aj trysky. Vďaka tomu tak ponúkajú variabilitu a prispievajú k ešte väčšiemu zážitku vždy, keď sa ocitnete v sprche.

Osvetlenie v sprche: Áno či nie?

Sprchové súpravy sú v dnešnej dobe veľmi moderné. Prispôsobujú sa novým inováciám a technológiám. Napríklad, niektoré sprchovacie kúty obsahujú aj LED osvetlenie, ktoré vytvára v kúpeľni dokonalú a veľmi príjemnú atmosféru. Okrem iného, niektoré sprchové súpravy majú v sebe zabudované aj reproduktory a vy si tak počas sprchy môžete pustiť svoju obľúbenú hudbu. To, či vám to za to stojí je len na vás. Samozrejme, že za takto vybavenú sprchu si budete musieť priplatiť, no ak ste milovníkom inovácií, určite to stojí za pozornosť.

Doplnky do sprchového kúta

Ak si budete vyberať nový sprchový kút, myslite aj na doplnky do sprchového kúta. Aby všetko fungovalo tak ako má, príslušenstvo je priam nevyhnutné. Čo však patrí k nevyhnutným doplnkom do sprchového kúta? Zaručene ide o madlá, držiaky, sprchové hadice či sprchové tyče. Taktiež medzi neodmysliteľné doplnky patria kolienka, priechodky a mnoho ďalších vecí. Neváhajte si však pripraviť ideálne prostredie aj v kúpeľni. Skvelým riešením je aromaterapia, kvety a koberčeky. To sú doplnky, ktoré vzhľad celej kúpeľne dokážu ešte viac zútulniť.

Pripravte si cenový rozpočet

Nič nie je horšie, ako keď sa rozhodnete ísť kupovať sprchový kút bezhlavo a bez toho, aby ste si premysleli, koľko ste ochotní investovať do sprchového kúta. Ceny sú v dnešnej dobe odlišné. Vždy záleží na značke, konkrétnom type a teda aj vlastnostiach a funkciách daného sprchového kúta. Preto si neváhajte spraviť prieskum cien na trhu a na základe toho sa rozhodnúť. Záleží aj na vašich možnostiach.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Modrý vlnený behúň Flair Rugs Anu, 60 x 200 cm

71.90 EUR €
detail produktu

Bavlnená obliečka na vankúš Butter Kings Flower Friends, 50 x 50 cm

24.90 EUR €
detail produktu

24-dielna sada porcelánového riadu Kutahya Fenty

146 EUR €
detail produktu

Sedák Sora - Kave Home

18.90 EUR €
detail produktu

Biela dvojitá nástenná polica z kovu Actona Joliet, šírka 35 cm

23.90 EUR €
detail produktu

Ružový cestovný hrnček Mepal Ellipse, 275 ml

16.40 EUR €
detail produktu