7 tipov pre sviežejšiu domácnosť

Séria drobných momentov môže vytvoriť naozaj veľké veci – to platí v živote, ale aj interiérovom dizajne. Zdá sa vám, že váš príbytok stráca na atraktivite a patrilo by sa ho niečím oživiť? Inšpirujte sa našimi radami!

1) Preštylizujte svoju knižnicu

Skúste popresúvať knižky tak, aby v jednotlivých policiach boli spolu knihy s farebne totožným alebo aspoň podobným obalom. Získate veľmi zaujímavý farebný detail na pozadí vašej obývačky!

2) Dobré osvetlenie zmení všetko

Tento update si nevyžaduje odborníka na elektrotechniku. Skúste zhodnotiť, či miestnosť, ktorú chcete zmeniť, nepotrebuje viac (alebo menej) svetla. Možno postačí nová lampa na čítanie alebo podsvietenie maľby na stene.

3) Tapeta môže navodiť naozaj dobrý vizuálny dojem

Nové moderné tapety na stenu predstavujú skvelý spôsob, ako oživiť interiér. Z nepreberného množstva farebných kombinácií a vzorov si vyberie naozaj každý. Navyše, čo tapeta, to iný materiál a vlastnosti.

4) Staré obrazy, nové usporiadanie?

Áno, toto by mohlo fungovať! Ak vás už nebavia obrazy vo vašej domácnosti, nemusíte ich nutne odložiť a nechať zapadnúť prachom. Porozmýšľajte o ich premiestnení na nové miesto na stene!

5) Mysleli ste na piatu stenu?

Nový vizuál interiéru môžete docieliť aj omaľovaním stropu, alias piatej steny v miestnosti. Nebovomodrá je upokojujúca, striebristé či zlatavé tóny zasa extravagantné a odvážne. K novej farbe stropu nezabudnite doladiť záclony.

6) Vyskúšajte živú zelenú stenu.

V poslednom čase ide o čoraz viac a viac sa rozširujúci trend. Zmysel a vtip tejto vychytávky spočíva v obsadení časti steny poličkami a kvetináčmi so súvislou zeleňou. Zelená farba upokojuje a kvietky ako také navyše osviežia atmosféru v miestnosti.

7) Upratovaním k väčšej spokojnosti

Vyhraďte si jeden chladný a upršaný deň na revíziu vecí vo vašej domácnosti. V poličkách, šuplíkoch a skriniach možno nájdete hŕbu vecí, ktoré v skutočnosti nepotrebujete. Pošlite ich do sveta a získajte viac miesta pre seba a veci, ktoré reálne využívate.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu