Prečo si vybrať drevené okná namiesto plastových?

Staviate nový dom, drevenú chalupu alebo len chcete vymeniť staré okná za nové? Práve okno je na stavbe veľmi dôležité, jeho vzhľad musí zapadnúť do celkového obrazu vonkajšieho pohľadu a cez neho sa budete každý deň pozerať von na okolitý svet. Je teda dôležité, aby ste vaše okná vybrali správne, pri výbere je dôležitý materiál, vzhľad a zvuková izolácia. Pozrite sa s nami bližšie na to, prečo sú práve drevené okná v dnešnej dobe lepším riešením, ako tie plastové.

Drevené okná od spoločnosti Drevsting sú v prvom rade prírodným materiálom, a preto sú šetrnejšie k prírode, než tie plastové. Ak si myslíte, že plastové okná vám poskytnú lepšiu izoláciu, už dávno tomu tak nie je. Drevené okná totiž dobehli svoju dobu a s ich priemernou hrúbkou skla, hrúbkou rámu a zvukovou izoláciou poskytnú kopu svetla a neuniknutého tepla vášmu domovu.

Špecifická výroba

Na výrobu takýchto okien sú používané špeciálne drevené eurohranoly, ktoré sú certifikované, a vďaka ich vrstvenému lepeniu a rozloženiu zabezpečujú kvalitu a stabilitu okenného rámu. Tento materiál má vďaka svojmu spracovaniu skvelé tepelnotechnické charakteristiky spojené aj s jeho pevnosťou. Svoje drevené okná si môžete vybrať aj z rôznych druhov dreva ako napríklad Smrek, ktorý je u nás najviac cenovo dostupným a najpredávanejším. Ďalším druhom je drevina Meranti, ktorá obľúbená aj vďaka svojmu netradičnému farebnému vzhľadu. Častou voľbou zákazníka je aj dub, ktorý je veľmi odolný.

Kvalitné a na pohľad príjemné okenné rámy

Povrchová úprava okenných rámov je veľmi dôležitá. Na povrchu je zväčša potretá lazúra, ktorá dokonale zabráni plesniam a prieniku škodcov do dreva. Je odolná voči UV žiareniu aj zlým poveternostným podmienkam. Súčasťou okna je aj izolačné trojsklo, ktoré má spoľahlivú protihlukovo izolačnú funkciu a do vášho domova vpustí kopec svetla.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Ambia Home KOMODA, akácia, farby akácie, bronzová, 110/126/40 cm - farby akácie, bronzová

649 €
detail produktu

Valnatura KOMODA 'LOWBOARD', antracitová, farby dubu, 177/65/42 cm - antracitová, farby dubu

999 €
detail produktu

Valnatura KOMODA SIDEBOARD, dub, antracitová, farby dubu, 177/89/42 cm - antracitová, farby dubu

1099 €
detail produktu

Ambia Home KOMODA, akácia, farby akácie, bronzová, 145/80/45 cm - farby akácie, bronzová

579 €
detail produktu

Landscape ŠIROKÁ KOMODA, akácia, hnedá, sivá, zelená, farby akácie, zlatá, 175/80/45 cm - hnedá, sivá, zelená, farby akácie, zlatá

749 €
detail produktu

Landscape ŠIROKÁ KOMODA, akácia, hnedá, sivá, zelená, farby akácie, zlatá, 118/85/40 cm - hnedá, sivá, zelená, farby akácie, zlatá

479 €
detail produktu