Ach, ten hmyz... Zbavte sa ho!

Každý z nás zažíva situácie, kedy ho hmyz otravuje natoľko, že by sa najradšej zahrabal niekde do zeme. Ako proti týmto otravným zvieratkám účinne bojovať?

Aké je len leto nádherné ročné obdobie. Celé to začína už na jar, kedy sa začínajú prebúdzať všetky živé organizmy po zimnom oddychu – stromy, kry, byliny, zvieratá. Aj tie najmenšie zvieratá – hmyz, ktoré paradoxne spôsobujú najviac škody a otravovania. Ako čas postupuje a samotné leto prichádza, otravného hmyzu je čoraz viac a viac. Stretávate ho každodenne, na všetkých možných miestach. Ráno sa zobudíte na bzučanie muchy, ktorá sa akosi dostala do vášho bytu. Po 10 minútovom naháňaní muchy po byte a otestovaní vašich znalostí nadávok zistíte, že na koláči vám sedí osa. To je však stále nič, pravý boj začne, keď sa rozhodnete ísť stráviť pekný deň niekde v lese. Tam sa prejaví skutočná sila hmyzu. Kliešte, komáre, ovady, rôzne štipľavé a otravné muchy sa postarajú o to, aby ste sa náhodou necítili v lese sami. Váš najlepší kamarát, odpudzovač hmyzu, sa však postará o to, aby nežiaduca spoločnosť išla robiť spoločnosť niekomu inému.

Vďaka za repelent

Keď sa ocitnete v lese plnom hmyzu, zrazu si uvedomíte, aký dôležitý je repelent. Ako veľmi si vážite človeka, ktorý moderný repelent vymyslel. Vedzte, že repelent alebo odpudzovač hmyzu nie je nič nové. Už najstaršie civilizácie, ktoré ešte žili v pralesoch, pociťovali nežiaducu spoločnosť hmyzu a hľadali spôsoby, ako sa ho zbaviť. Z rôznych štiav vyrábali zmesi, ktoré slúžili ako odpudzovač hmyzu. Dnešné vyspelé technológie umožňujú vyrábať ešte efektívnejšie repelenty. Existujú mnohé typy repelentov v spreji, ktoré si nastriekate na oblečenie a topánky a veľmi efektívne odpudia všetok hmyz. Ak vám spreje nie sú sympatické, môžete vyskúšať napríklad ultrazvukový repelent proti kliešťom. Možností je naozaj veľa, pozrite si ich napríklad na stránke Poľovníctvo Terem. Vyberte si repelent, ktorý bude najviac vyhovovať vašim požiadavkám a užívajte si prírodu bez otravného hmyzu.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu