Exteriérový drevený obklad a terasové dosky ako súčasť vašej víkendovej chaty

Ak vlastníte víkendovú chatu ďaleko v horách obklopenú lesom, určite chcete na nej tráviť chvíle so všetkými rodinnými príslušníkmi. Robíte všetko pre to, aby zariadenie chatky vydržalo aj pre ďalšie generácie, ktoré budú voľné letné dni tráviť práve v takomto prostredí. 

Každý z nás potrebuje raz za čas ujsť od všetkých povinností a ísť tam, kde ho nebude nič rušiť a kde nebude žiaden signál. Aby však vaša víkendová chatka v horách vydržala aj pre ďalšie generácie, potrebuje mať pevnú konštrukciu. 

Zrubový obklad vyrobený na Slovensku 

Na jednej strane drážka, na druhej pero. Aj takýto je zrubový obklad vyrobený na Slovensku. Ochráni akúkoľvek veľkú chatu pred zlými poveternostnými podmienkami a extrémnymi výkyvmi počasia, ktoré sú v horách intenzívnejšie, ako v mestách. Zrubový profil je vyrobený z kvalitného slovenského dreva, takže nemusíte mať obavy, že by ste ho po pár rokoch museli meniť za iný. Využíva sa najmä v exteriéri na obloženie chatiek či domčekov. Jeho inštalácia je naozaj nenáročná práve kvôli systému pero-drážky. Jednotlivé diely budú do seba dokonale zapadať. 

Terasové dosky 

Ak je súčasťou vašej víkendovej chatky aj terasa, odporúčame vám zvoliť si namiesto studenej dlažby pekné terasové dosky. Sú vhodné nielen na víkendové chatky, ale aj do rodinných domov. Vynikajúco nimi prepojíte exteriér s interiérom. Plynulé prechody a francúzske okná nájdete už takmer na každej novostavbe. 

Na výrobu týchto terasových dosiek sa používajú tri druhy drevín – červený smrek, severský smrek, borovica. Každá z týchto drevín má svoje pre a proti a je len na vás, z ktorého dreva si dáte vyrobiť nové terasové dosky. 

Opäť vás potešíme – inštalácia terasových dosiek je tak, ako aj pri zrubovom profile, jednoduchá.

Obložte si priestor pri víkendovej chatke trvácimi terasovými doskami a uvidíte, že lepšie ste si vybrať určite nemohli.


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu