Vyberte si ten správny vykurovací materiál na zimu

Hoci si možno vravíte, že zima je ešte ďaleko, pravdou je, že sa ani nenazdáme a opäť nám bude klopať na dvere. Preto by ste si mali premyslieť vykurovací materiál, ktorý budete počas zimnej sezóny používať.

Pozor na to, čím topíte!

Netopte doma naimpregnovaným drevom. Nevyplatí sa to. Emisie, ktoré drevo do ovzdušia poškodzuje, ovplyvňuje nielen životné prostredie, ale aj váš komín.Správny efekt dosiahnete využitím drevených brikiet, ktoré sa vyznačujú hneď niekoľkými skvelými vlastnosťami.

Brikety tehlového tvaru sú vyrobené lisovaním čistých a suchých pilín. Piliny pochádzajú len z tvrdých drevín (buk a dub) a pri výrobe nie sú použité žiadne chemické prísady ani lepidlá. Výhodou brikiet je aj to, že vám nezanesú komín, majú veľmi nízku popolnatosť.

Zamerajte sa na výhrevnosť materiálu

Ide o schopnosť materiálu vydať pri spaľovaní isté množstvo energie. Výhrevnosť sa udáva v megajouloch na kilogram spaľovanej hmoty. Výhrevnosť materiálu ovplyvňuje aj jeho vlhkosť. Spravidla platí, že čím nižší obsah vody materiál obsahuje, tým vyššia je jeho výhrevnosť.

Novinka:Drevené turbo brikety

Drevené turbo briketysú brikety vyrobené z tvrdých drevín extrémne vysokým tlakom. Ich tvar dokáže zabezpečiť výhody, ktoré ponúkajú mäkké dreviny. Diera vytvára vzduchový kanálik, ktorý podnecuje horenie a tým v ohnisku dosiahnete veľmi vysoké teploty v relatívne krátkom čase. Familiárne sa tieto brikety nazývajú turbo brikety.

Ich výhodou je spojenie vlastností tvrdých a mäkkých drevín. Pri ich používaní nám neraz teplota na kotle vyskočila veľmi rýchlo do červených polí. Doba horenia je však v porovnaní s klasickou tehlovou briketou z tvrdých drevín o čosi nižšia.

Vhodnou alternatívou sú aj pelety, ktoré sú tiež ekologické. Investícia je však o čosi vyššia a to hlavne z dôvodu vysokých nákladov na zaobstaranie peletového kotla.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu