Vonkajšie svietidlá so senzorom – prečo ich využiť?

Vonkajšie svietidlá sú dôležitou súčasťou každého domu. V dnešnej dobe majú významnú estetickú, ale aj bezpečnostnú úlohu. Prečo sú však práve vonkajšie svietidlá so senzorom tak dobrou voľbou?

Vonkajšie svietidlá môžeme v zásade rozdeliť na dva typy – so senzorom a bez senzoru. Vonkajšie svietidlá bez senzoru sú závislé na tom, aby ste si ich sami manuálne zapli. Vhodné sú napríklad ako osvetlenie vchodového priestoru domu, prípadne, ako štýlové osvetlenie záhrady, ktoré jednoducho večer zapnete a ráno vypnete. V každom prípade však oveľa väčší komfort prinášajú vonkajšie svietidlá so senzorom, ktoré sa aktivujú automaticky, keď zaznamenajú pohyb. Táto ich vlastnosť prináša hneď niekoľko výhod.

Hlavný benefit spočíva najmä v bezpečnosti. Vonkajšie svietidlá so senzorom vám totiž na cestu posvietia ešte skôr, ako sa vôbec priblížite k domu. Ak máte svietidlá bez senzoru, na to, aby ste videli, musíte podísť k domu a zapnúť ich. To môže byť nebezpečné, keďže počas cesty k tomu môžete potme o niečo zakopnúť, prípadne do niečoho naraziť. Druhým veľkým bezpečnostným benefitom svietidiel so senzorom je ochrana pred vandalmi a zlodejmi. Keďže svetlá sa vždy automaticky aktivujú pri pohybe v okolí domu, hneď viete, že niečo alebo niekto sa vám pohybuje po záhrade. Toto mnohých zlodejov odrádza.

Silné a elegantné svetlo

Moderné vonkajšie svietidlá so senzorom sú najčastejšie vybavené LED svetelnou technológiou, vďaka čomu majú veľmi dlhú životnosť, svietia veľmi silno a navonok vyzerajú elegantne. Silné LED svetlo pôsobí moderným dojmom, plus, vonkajšie svietidlá sú často dimenzované tak, aby ich svetelný lúč svietil čo najštýlovejšie. K dispozícii sú rozličné typy vonkajších svietidiel so senzorom, je tak už len na vás vybrať si taký, ktorý sa najlepšie hodí k vašim priestorom.

Najširší výber vonkajších svietidiel so senzorom nájdete v predajni alebo e-shope Svietidlá R1. Tak neváhajte a začnite ich využívať aj vy!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu