Je pre vás lepší gril či záhradný krb?

Dobrá grilovačka nemôže byť nikdy zlá a už vôbec nie vtedy, keď máte vlastnú záhradu. S tou je však spojená veľká dilema – je pre mňa lepší gril, alebo záhradný krb? Keď bývate v byte, žiadna takáto dilema neexistuje – kúpite si špeciálny gril na balkón alebo položíte elektrický na parapety a grilujete. Spoznajte výhody a nevýhody grilu a krbu do záhrady.

[AdSense-B]

Záhradný krb na kľúč

Hlavnou výhodou záhradného krbu na kľúč je jeho jednoduchá montáž, ktorú zvládnete aj vtedy, keď ste v živote v ruke nedržali tehlu. V prípade, že sa rozhodnete pre takýto krb nájsť nové miesto, dá sa to – rozoberiete ho a premiestnite. Dajte si však pozor na to, aby mal dymovod, vďaka ktorému budete relatívne dobre uchránený pred nepríjemným dymom. Možnou nevýhodou je kratšia životnosť.

3-3

Murovaný záhradný krb

Murované krby bývajú často súčasťou jednej steny domu, takže ak sa rozhodnete pre tento variant, mali by ste použiť podobný materiál, z ktorého máte postavený dom. Pri stavbe záhradného krbu je potrebné vyhĺbiť približne 10 cm jamu, do ktorej umiestnite základovú železo-betónovú dosku. Tá by mala byť mierne naklonená, aby z nej odtekala voda. Čo sa týka samotnej stavby, tak je náročnejšia a zároveň drahšia. Ak nepatríte medzi domácich kutilov, mali by ste si zavolať na pomoc odborníka alebo kamaráta, ktorý má s murovaním už skúsenosti.

[AdSense-A]

Gril

Hlavnými výhodami grilu sú, že je výraznejšie lacnejší a ľahko prenosný. Ak grilujete na záhrade a začne pršať, veľmi jednoducho ho premiestnite na terasu, kde sa schováte pod markízou. Horšie to je s jeho jeho stabilitou – po záhrade behá pes a môže ho ľahko prevrhnúť. Čo sa týka čistenia je na tom podobne ako krby – musíte vytiahnuť rošt a poriadne ho vydrhnúť. Univerzálna odpoveď na to, či je pre vás lepší krb alebo gril, neexistuje. Sami si musíte vybrať, ktorý „stroj“ na grilovanie spĺňa vaše predstavy najlepšie.

3

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu