Pripravte svoju záhradu a terasu na príchod zimy


Príchod zimy už dlhšiu dobu vnímame a ak vás ešte len čaká zazimovanie rastliniek na záhradke, inšpirujte sa našimi radami. Poradíme si, ako pripraviť záhradku na príchod zimy a nezabudneme spomenúť ani terasové priestory, kde ste trávili nejeden letný večer.

 

Drevené lavičky a stolík schovajte

 

Predtým, ako sa začnú kruté mrazy, vám odporúčame dôkladne vyumývať drevené lavičky a stolík. Následne ich preneste do pivničných priestorov, ale najlepšie do šopy, kde bude drevený nábytok chránený pred nadmernou vlhkosťou a silnými mrazmi. Ak máte viacero drevených lavičiek umiestnených po záhradke, nezabúdajte uschovať aj tie, nakoľko tie nie sú pred mrazom chránené až tak, ako tie na terase.

 

Pozbierajte zvyšnú úrodu a pôdu porýľujte

 

Ak vám ešte na záhradke ostala nejaká úroda, pozbierajte ju čím skôr. Kvety v skalke a na záhrade dôkladne zostrihajte a suché zvyšky nepáľte, ale hoďte ich do kompostoviska. Tam budú mať lepšie využitie ako v smetnom koši. Miesta, kde ste pestovali zeleninu ako mrkvu, petržlen, kaleráb alebo červenú repu, dôkladne porýľujte, ale pozor, pôdu nezarovnávajte. V žiadnom prípade nevypúšťajte obsah žumpy do záhrady. Zavolajte si firmu, ktorá vám obsah žumpy vytiahne a odvezie.

Nezabúdajte do pôdy zapracovať kompost z kompostoviska.

 

Chráňte korene rastlín a okrasných stromčekov

 

Pred prvými mrazmi vám odporúčame korene okrasných rastlín a stromov ochrániť hrubou vrstvou čečiny. Rastlinky v kvetináčoch, ktoré by neprežili silné mrazy, presuňte na teplejšie miesto – najlepšie do pivnice na pivničné schody smerujúce do obytného priestoru.

 

Ak máte problém s vývozom žumpy a v obci nie je kanalizácia, odporúčame vám kúpu čističky odpadových vôd. Ak bývate v okolí Košíc, informujte sa o predajcoch žúmp v Košiciach a ich blízkom okolí. Možno nebudete musieť cestovať ďaleko a k novej žumpe, poprípade čističke odpadových vôd sa dostanete rýchlejšie, ako ste si mysleli.


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Jedálenská stolička HUGO 2

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička ROMA 2

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička PIANO

53 €
detail produktu

Jedálenská stolička MILANO

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička NILO 8

42 €
detail produktu

Jedálenská stolička NILO 7

42 €
detail produktu