Ako si vybrať robotickú kosačku?

Už vás nebaví tráviť voľný čas kosením trávnika okolo domu? Vyriešte to jednoducho. Zaobstarajte si robotickú kosačku, ktorá trávnik pokosí za vás, zatiaľ čo sa vy budete venovať príjemnejším činnostiam.

Veľkosť záhrady

Pri záhradách s rozlohou do 500 m2 vám bude stačiť aj o niečo jednoduchší model. Pri výbere kosačky by ste tiež mali zvážiť povrch záhrady a jeho sklon. Kvalitnejšie kosačky zvládnu svahy so sklonom 25%. Pri strmších svahoch siahnite po modeloch, ktoré sú vhodné na väčšie plochy a majú v popise, že zvládnu aj svah do 45%.

Vlastnosti a parametre, ktoré kosačke nesmú chýbať

Kvalitu kosenia ovplyvňujú nože a možnosť ich nastavovania. Každú robotickú kosačku si môžete nastaviť na konkrétnu výšku podľa nutnosti. Niektoré modely umožňujú len manuálne, iné aj nastavenie cez applikáciu

Čo sa nožov týka, najlepším riešením sú voľne otočné nože, ktoré sa podobajú žiletkám. Tie sú nielen najbezpečnejšie, ale aj trávnik pokosia podľa vašich predstáv.

Poniektoré kosačky môžete ovládať aj na diaľku prostredníctvom mobilu. Kosačka s vami následne bude komunikovať pomocou správ do mobilu cez GSM. V tomto prípade nejde tak celkom o nevyhnutnosť, skôr o samotný komfort a pohodlie.

Výdrž batérie

Pri kúpe kosačky sa určite na chvíľu pozastavte nad tým, akým typom batérie je vybavená. Ako dlho trvá, kým sa úplne nabije, a ako dlho vydrží kosiť bez toho, aby sa vybila. Zistite si aj životnosť batérie. Tá sa väčšinou odvíja podľa toho, na akej veľkej ploche budete kosačku využívať.

Čo musí obsahovať balenie?

Pokiaľ balenie neobsahuje obvodovú slučku a kolíky, očakáva sa, že bude montované odborníkom. Bežné balenia obsahujú príslušenstvo ako dokovacia stanica, prívodný kábel, obvodová slučka a kolíky na jej pripevnenie.

Do domácnosti si môžete zadovážiť aj ďalších pomocníkov. S robotickým čističom okien sa vaše okná budú stále lesknúť čistotou. Po grilovaní môžete zas využiť robotický čistič grilu, ktorý ho zbaví všetkej mastnoty a ušetrí vám tak čas.

 


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu