Sú drevené okná dobrým riešením?

Plánujete kúpu nových okien, ale stále si neviete vybrať? Plastové okná sú síce najčastejšou voľbou, čo takto ale zvážiť aj drevené eurookná? Pozrite sa, prečo môžu byť dobrým riešením ako vybrať kvalitné drevené okná.

Okná sú dôležitou súčasťou našich obydlí nielen preto, že nám umožňujú výhľad von. Sú aj spôsobom, ako dovnútra priniesť čerstvý vzduch a slnečné svetlo, ktoré môže výrazne pomôcť otepliť naše obydlie, predovšetkým v zime. Okná však majú náročnú úlohu – musia byť skonštruované tak, aby nespôsobovali problémy v podobe prepúšťania chladu dovnútra a tepla von. Zároveň musia byť čo najdokonalejšie utesnené, ale aj odolné voči vonkajším vplyvom a poškodeniam. Vybrať tak skutočne kvalitné okná, ktoré vám vydržia slúžiť dlhé roky, nemusí byť práve najjednoduchšie. V posledných rokoch v predajoch vedú plastové okná, väčšina z nás sa tak pri výbere okna nezameriava na nič iné, len plast. Čo je nepochybne veľká škoda, ich alternatíva, drevené okná, majú predsa len niekoľko výhod, ktoré stoja zato. Na začiatok spomeňme napríklad vzhľad, v dobe, keď je z plastu takmer všetko naokolo, sú drevené okná doslova exkluzívnym spôsobom, ako sa odlíšiť.

Top kvalita

Azda najpodstatnejšou vecou, na ktorú si pri výbere drevených eurookien treba dávať pozor, je kvalita hranolu. Práve nekvalitné drevené hranoly, ktoré prepúšťajú vlhkosť a nie sú tvarovo stabilné, mnohých ľudí od drevených okien odrádzajú. Môžete si však byť istí, že kvalitné drevené eurookná, ktoré sú vyrábané z certifikovaných tvarovo stabilných hranolov, vám budú dlhé roky slúžiť bez akýchkoľvek problémov. Kvalitné drevené okná bývajú vybavené trojsklom, ktoré je čo najkvalitnejšie utesnené, aby sa predišlo kondenzácií vody. Takéto okná sú navyše vybavené špičkovým nemeckým kovaním, ktoré sa stará o ľahkú a bezproblémovú manipuláciu s oknami, jeho súčasťou je mikroventilácia, poistka proti chybnej manipulácii a zdvíhač krídla. Presne takto vyzerajú tie najlepšie drevené eurookná, po ktorých by ste sa mali pozerať. Viac informácií o nich sa dozviete na webe spoločnosti Cedera. Tak nečakajte a vyberte si svoje exkluzívne a skvele vyzerajúce drevené eurookná aj vy!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu