Rekonštrukcie na dome


 

Záujem o stavby rodinných domov neustále rastie. Ceny pozemkov, ale aj materiálu potrebného na stavbu základov rodinného domu rastú a ak chceme, aby sme si naše nové bývanie užívali niekoľko desaťročí bez výraznejších rekonštrukcií, nesmieme šetriť na použitom materiáli. Niektorým rekonštrukciám sa ale časom nevyhneme, či sa nám to páči, alebo nie.

 

Dlažba pred domom

 

S pribúdajúcimi rokmi sa pod vplyvom počasia (najmä ak nemáte tento priestor krytý) dlažba začne rozpadať. Problémy môže spôsobovať nekvalitné podložie, ale aj kvalita samotnej dlažby. Ak chcete pevný chodník aj po niekoľkých rokoch, pôvodnú dlažbu nahraďte kvalitnejšiu betónovou dlažbou. Pokládka novej zámkovej dlažby nie je náročná. Zvládnete ju aj vy, a to aj bez pomoci murára. Ak ste ale pracovne zaneprázdnený, takúto rekonštrukciu vám zrealizuje aj ktorákoľvek stavebná firma vo vašom okolí.

 

Kúpeľňa

 

Trávime v nej veľmi veľa času a veľmi dobre by sme si mali uvedomovať, že nič nemôže vydržať večne. Po niekoľkých rokoch sa nevyhnete ani rekonštrukcii kúpeľňových priestorov, kde sa najčastejšie vymieňajú vane za kvalitnejšie a priestrannejšie sprchové kúty; popraskaný obklad na stenách za nový a výmena starej dlažby za novú. Prekvapujúco mnohé rodiny, najmä tie, ktoré disponujú menšími kúpeľňovými priestormi, preferujú bodové svetlá pred klasickým lustrom.

 

Sadrokartónové podhľady

 

Ak chcete odhlučniť ktorúkoľvek miestnosť a páčia sa vám sadrokartónové podhľady v rodinných domoch, zverte montáž sadrokartónových konštrukcií skúseným odborníkom. Takúto rekonštrukciu nezvládnete sami bez pomoci skúsených odborníkov. Keď sa ale rozhodnete pre odhlučnenie, respektíve zníženie stropu sadrokartónom, počítajte s tým, že nábytok v miestnosti nebudete môcť odložiť bokom, ale budete ho musieť úplne vypratať, čo vám samozrejme spôsobí nemalé komplikácie. Rekonštrukcia však bude stáť za to.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu