Plávajúca podlaha ponúka komfort pre moderné bývanie za pár korún

Laminátové plávajúce podlahy doslova zmenili kobercovú kultúru našich domácností a koberce z našich domovov takmer vytlačila. Hlavne tie celoplošné. Prečo je plávajúca podlaha takým hitom?

Plávajúce podlahy sa predávajú v mnohých dizajnoch. Dnes už na nich na prvý pohľad ani nepoznáte, že nejde o pravé drevo. Laminátové podlahy vedia napodobiť nedokonalosti dreva nielen opticky, ale i pokiaľ ide o štruktúru povrchu.

Druhou vlastnosťou, vďaka ktorej sa najlacnejšia plávajúca podlaha stala hviezdou, je jednoduchá pokládka. V prvom rade nepracujete s veľkoplošným materiálom, s ktorým by sa zle manipulovalo. Celá pokládka je dokonca tak jednoduchá, že ju zvládne aj amatér s minimom zručnosti.

Nakoniec je to cena. Plávajúce podlahy sa síce dajú kúpiť aj draho, ale obecne sa jedná o extrémne lacnú podlahovinu.

Čo je treba pri plávajúcej podlahe dodržať?

· Je skutočne nutné dbať na to, aby okolo steny zostali dostatočné medzery. Vďaka nim vie podlaha „plávať“, nevlní sa a nezdvíha. Medzery zakryjú lišty.

· Dlhšia strana dosky plávajúcej podlahy by mala byť rovnobežná so smerom z okna dopadajúceho svetla do miestnosti.

· Nezabudnite dať pod podlahu vhodný materiál, ktorý odizoluje hluk z chôdzi po podlahe.

Plávajúce podlahy

Kvalitné podlahy dnes vieme si zadovážiť za veľmi dobré ceny. Mnoho firiem je špecializovaných na laminátové podlahy, vinyl i koberce súčasne. Zvyčajne ponúkajú široký sortiment, kde dokážete nájsť aj 100 rôznych dekorov laminátových podláh.

Laminátové podlahy sa predávajú v rôznych triedach odolnosti. Je dôležité vyberať pre namáhané podlahy vždy vyššiu triedu, v ponuke sú vždy laminátové podlahy pre málo, stredne, ale aj vysoko frekventované miestnosti. Takisto môžeme nájsť i špeciálne podlahy, ktoré sú primárne určené pre kancelárie a komerčné priestory.

Zdravé a čistejšie bývanie

Na rozdiel od kobercov sa laminátová podlaha veľmi ľahko udržuje čistou. Už žiadne galeje s vysávačom. Upratať plávajúcu laminátovú podlahu je veľmi jednoduché.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu