Lepší prvý dojem vďaka dverám

Už sa vám niekedy stalo, že ste šli na návštevu k známym, ale kvôli zle vyzerajúcim dverám sa vám nechcelo ani len zazvoniť? Farba olúpaná, sklá dochytané a kľučky ste sa radšej ani nechceli dotknúť... V duchu ste si kládli otázku, ako to asi bude vyzerať vnútri. Rovnako dôležité sú však aj interiérové dvere. Tvoria súčasť vášho bytu, dotvárajú jeho tvár a zároveň plnia aj praktickú funkciu. Ak vám doteraz ani len nenapadlo myslieť na dvere ako na bytový doplnok, je naozaj vhodná chvíľa. Otvorte sa novým možnostiam!

Fóliované, laminátové, plastové dvere

Nájsť tie správne dvere je celá veda... Dôležitú úlohu zohráva miestnosť, ktorú chcete dverami oddeliť od ostatného priestoru. Na špajze či šatníky sa väčšinou volia plné dvere, ale v ostatných častiach bytu či domu je dobré, ak zvolíte dvere so sklom, aby sa priestor presvetlil. Možnosti sú široké a rozhodne nebude ľahké vybrať si, najmä pokiaľ ide o farebné alebo materiálové prevedenie dverí. Výrobca bude zisťovať, či máte záujem o fóliované, laminátové alebo plastové dvere. Samozrejme, to, z akého materiálu budú vaše dvere vyrobené, sa odrazí aj na cene výrobku. Platí, že laminátové dvere sú kvalitnejšie, ale zato aj drahšie ako fóliované, ktoré sú menej odolné a nevhodné napríklad do kúpeľne. Plastové dvere sú zasa vhodné ako vchodové, pretože šetria naše náklady na vykurovanie. Majú výrobné izolačné schopnosti, neprepúšťajú chlad ani zvuk. Na výber je veľa možností presklenia dverí, rovnako aj kombinácií rámu dverí, dverného krídla a výplne. Nehanbite sa od výrobcu vypýtať katalóg. Ak ste sa rozhodli pre bezpečnostné dvere, požiadajte predajcu o predloženie certifikátu odolnosti proti vlámaniu, licenciu technickej služby, opýtajte sa na havarijný servis a zaliatie zárubne do betónu.

[AdSense-A]

Volíme si výrobcu

Rozhodnutie vymeniť interiérové dvere bolo odklepnuté. Ide sa vyberať! Prvé, čo každému napadne, je naštartovať internet a povŕtať sa v širokej ponuke výrobcov. Iste, je to výborný nápad, pretože aspoň načerpáte inšpiráciu a vytvoríte si akú-takú predstavu o dizajne a cenách produktov. Budete si ale pravdepodobne dlho vyčítať, že ste si dvere neprezreli naživo, nedotkli ste sa ich, neskúsili ich otvoriť a zatvoriť. A v tom horšom prípade by ste pri nákupe cez internet museli zaplatiť aj poštovné. Je preto vhodné, aby ste sa v prvom rade poobzerali po svojom okolí. Zaiste natrafíte na výrobcov, ktorí sídlia priamo vo vašom meste alebo neďaleko vášho bydliska. Ak ste teda z Trnavy, určite si radšej kúpite interiérové dvere z Trnavy, ako hľadať niečo napríklad v Košiciach. Zavážiť by tiež mohlo, do akej miery vám vie výrobca vyjsť v ústrety. Dokáže vám ponúknuť dvere, ktoré by boli vhodné do bytu, domu, kancelárie alebo hotela? A čo vchodové dvere alebo zárubne? Je výrobca ochotný poslať k vám domov odborníka, ktorý by poradil, aký typ dverí zvoliť, a všetko by odmeral a namontoval? Neunáhlite sa, dvere nekupujete každý týždeň.

interierove-dvere-lupacentrum.sk

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu