Dizajnové lavice s nádychom luxusu

Lavice sú kusom nábytku, s ktorého dizajnom viete experimentovať a kombinovať. Ich originálny tvar, kvalitné materiály a zhotovenie vytvárajú častokrát umelecké výtvory. Azda najviac sú umiestňované do vstupných priestorov, kde sa stanú neprehliadnuteľné. Veľmi obľúbené a vyhľadávané sú aj rohové lavice do kuchyne.

 

Svojím využitím na každodenné prezúvanie pri odchode a príchode domov sú na tomto mieste nepostrádateľné. Častokrát tento priestor dotvárajú dizajnové nástenné zrkadlá, a nástenné či stojanové vešiaky.

 

Dizajnovo sú lavice veľmi rôznorodé. V poslednom období sa stávajú obľúbenými barokové, pre ktoré sú charakteristické zaoblené nožičky s vyrezávanými ornamentami a zamatové poťahy. Umožnia vám príjemné a pohodlné sedenie a pri kombinácii týchto luxusných materiálov sa budete cítiť ako králi. Keďže ide o kusový nábytok čiže solitér, nevzniká tu potreba zariaďovať interiér viacerými kusmi v barokovom štýle. Platí zásada, že menej je niekedy viac. Ak barokovú lavicu umiestnite do minimalistického interiéru, dokonale vám jej dizajn vynikne.

lavica-ako-zariadit

Lavice z masívneho dreva patria taktiež k obľúbeným druhom. Pre masív je charakteristická maximálna odolnosť voči mechanickému poškodeniu a vysoká životnosť. Ak sa vám zdá predsa len ich dizajn strohý či príliš jednoduchý, doplňte ich originálnymi nápaditými vankúšikmi na sedenie. Vytvoríte tak zaujímavú kombináciu štýlov. Vlastnosťami ich materiálu sú vhodné častokrát aj do exteriéru, napríklad na terasu alebo balkón.

 

Praktickou funkciou sú charakterstické lavice tzv. truhlice, pri ktorých je využiteľný úložný priestor pod nimi. Tieto lavice sú zväčša širšie a ich sedaciu časť je možné odklopiť. Tu sa nachádza značný úložný priestor využiteľný na odloženie sezónnych doplnkov, dáždnikov, šálov, rukavíc, tašiek a podobne. Väčšina týchto lavíc je zhotovená v exkluzívnom barokovom štýle.

 

Azda najvhodnejším miestom na umiestnenie dizajnovej lavice je vstupná predsieň, kde je využívaná nepretržite pri prezúvaní sa. Dokonalý efekt vytvára spolu v kombinácii s iným doplnkom či nábytkom. Napríklad elegantné komody, vešiaky alebo atraktívne nástenné zrkadlá. Spálňa je ďalším vhodným miestom na ich umiestnenie. Skúste ju prisunúť priamo k posteli na jej konci, poslúži vám každé ráno pri rozmýšľaní čo na seba.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu