Ekologická domácnosť: Do popredia sa dostáva aj linoleum

Linoleum je často neprávom prehliadané, hoci existuje už čosi vyše 100 rokov. Podlahová krytina pozostáva z ľanu, oleja, vápenca, korku a ďalších udržateľných materiálov. Linoleum je materiál s dlhou životnosťou, ktorý môžete zakúpiť do domácností aj do komerčných priestorov. Mnohé domácnosti túto špeciálnu podlahovú krytinu často opomínajú kvôli nedostatočným informáciám.

V ponuke nájdete širokú škálu dizajnov

Linoleum je osobité aj kvôli bezpočetným dizajnom od tradičných a nadčasových až po výstredné a žiarivé. Široká paleta farieb a imitácií dreva, kameňa či dlažby vyhovie aj tým najnáročnejším zákazníkom.

Linoleum má dlhú životnosť

Praktické vlastnosti hľadá na podlahovej krytine každá domácnosť. A tými linoleum oplýva. Je stabilné, dlho vydrží, je odolné a jednoduché na čistenie. Môžete ho použiť aj priestoroch s vysokou záťažou, v školách a nemocniciach.

Ako sa linoleum vyrába?

Udržateľné varianty si v modernej spoločnosti našli svoje stále miesto. Aj preto je linoleum vynikajúcou podlahovou krytinou. Vyrába sa totiž inovatívne. V prvej fáze procesu sa vytvorí linoleový cement z ľanového oleja a živice. Ten sa po vychladnutí zmieša s drevenou a korkovou múčkou, z čoho vzniknú granule. Granule sa potom lisujú do role. Granule sú spracovávané -laminované a kaladrované.

Vedeli ste, že linoleum bolo vynájdené už pred viac ako sto rokmi

Angličan Walton vynašiel linoleum tak, že zmiešal ľanový olej, kaučuk, živicu a korok. Potom sa linoleum rozšírilo do domácností aj do komerčných priestorov. Ide o ekologický materiál, pretože materiály, ktoré sú na jeho výrobu používané, sú obnoviteľné. Vďaka kúskom z prírody, z ktorých je linoleum vyrobené, sa môže popýšiť aj hygienickými a antibakteriálnymi vlastnosťami.

Trh vám ponúka aj ďalšie možnosti vyrobené z ekologických a udržateľných materiálov. Príkladom môžu byť napríklad drevené podlahy alebo korkové podlahy.

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Jedálenská stolička HUGO 2

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička ROMA 2

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička PIANO

53 €
detail produktu

Jedálenská stolička MILANO

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička NILO 8

42 €
detail produktu

Jedálenská stolička NILO 7

42 €
detail produktu