Drevo v dome prinesie do vášho života štýl aj zdravotné benefity

Prírodne drevo je krásne, štýlové a vytvára zdravé životné prostredie. Povrchové úpravy dreva sa dajú riešiť inými než syntetickými nátermi. Moderné vosky a oleje dokážu zachovať drevu prírodný vzhľad aj zdravý charakter.

Drevo v interiéri

Drevo patrilo k bývaniu odjakživa a žiadnym materiálom sa ho nepodarilo nahradiť. V interiéri patrí na nábytok, na podlahy aj na steny či stropy ako pohľadový materiál. Mnoho ľudí na drevo zanevrelo, pretože nechcelo mať interiér v štýle tzv. sedliackej, či u nás aj slovenskej izby. Ale to nemusíte. Moderný drevený nábytok sa nesnaží napodobovať ľudovú architektúru. Pristane mu kombinácia s kovom, ale aj ľahké voskové lazúry, ktoré drevo len mierne natónujú a stále nechajú vynikať jeho štruktúru.

Podobne je to na obkladoch. Tradične sa drevené palubové dosky používali v podkroví. Dnes ich nahrádza nevzhľadný a nudný sadrokartón. Vráťte sa radšej opäť k drevu. Tatranský profil na stenách podkrovia nemusí zmeniť vaše podkrovie na drevenicu. Použite ako náter tónované farebné oleje alebo vosky. Úžasne vypadá biely či svetlo modrý v jednom nátere. Charakter dreveného interiéru sa úplne zmení, stále však zostane prírodný a zdravý. Tatranský profil sa hodí aj ako podbitie stropov a opäť esteticky nahradí sadrokartón. A nielen na chalupe, ale aj v modernom dome.

Drevo v exteriéri

Pre obklady stien v exteriéri sa ešte viac hodí zrubový profil. Charakterizuje ho pohľadový oblúk, ktorý napodobuje drevené zruby. Vypadá veľmi pekne ošetrený vonkajšími lakmi, ale aj lazúrou. Dajú sa z neho urobiť záhradné kvetináče a obložíte s ním aj vyvýšené zákony.

Nebojte sa ani drevených vonkajších podláh. Patria nielen pod zakryté terasy. So správnym ošetrením dokážu terasové dosky z dreva odolávať počasiu a „zubu času“ aj pod šírym nebom. A to ani nemusia byť z odolnejších exotických materiálov.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu