Čo je lepšie? Plynový gril, alebo gril na drevené uhlie?

  Čo človek, to iný názor. Pokiaľ plánujete investovať do nejakého grilu, v prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, či preferujete variant na drevené uhlie, alebo vložíte dôveru do plynového grilu. Súčasný trh je navyše rozmanitý a vybrať si môžete z pestrej škály veľkostí a prevedení. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme prednosti a úskalia jednotlivých modelov.

Grily na drevené uhlie

Podľa niektorých zarytých fanúšikov je gril na drevené uhlie jediná možnosť, ako pripraviť lahodné grilované pokrmy. Drevené uhlie totiž poskytuje tú bohatú dymovú chuť. Grily na drevené uhlie zaisťujú práve špecifickú dymovú chuť, navyše sú šetrnejšie k vašej peňaženke, pretože ich obstarávacia cena nie je taká vysoká. Samozrejme záleží na tom, aký veľký gril požadujete, či je jeho súčasťou napríklad  aj udiareň a podobne. Odradiť vás však môže skutočnosť, že grily na drevené uhlie sa dlhšie zahrievajú, a to v priemere dvadsať minút. Plynové grily sú zahriate okamžite. Rovnako tak počítajte s náročnejším čistením, napríklad sa musíte šetrne zbaviť popola.

Plynové grily

V prvom rade je nevyhnutné podotknúť, že plynové grily sú z hľadiska spúšťania a regulácie teploty pohodlnejšie, ale na druhej strane sú drahšou alternatívou. Ďalej sú šetrnejšie k životnému prostrediu a mäso grilované na plyne neobsahuje toľko karcinogénnych látok. Ľahko regulujete teplotu a na grile pripravíte čokoľvek, a to od mäsa cez zeleninu až po ovocie. Čo sa týka nevýhod, tak plynový gril sa horšie skladá a je náročnejší na uskladnenie. Cena je vyššia, ale zase je to investícia na niekoľko dlhých rokov. Ak hľadáte internetový obchod, odkiaľ by ste si mohli objednať gril, pozrite sa do pestrého portfólia Grilykrby.cz, kde sú k dispozícii aj udiarne. Tak sa rozhodnite pre gril a užite si letnú sezónu s grilovanými pochúťkami.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Komoda KARO 3 zásuvky Dub Sonoma

167 €
detail produktu

Rozkladacia sedacia rohová súprava MILTON

446 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

452 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

191 €
detail produktu

Veľká pohovka TOZZI

620 €
detail produktu

Kreslo ušiak MILES

298 €
detail produktu