Ako tepelné čerpadlá šetria životné prostredie aj váš rozpočet?

  Pri zariaďovaní vášho nového domu či bytu určite uvažujete o možnosti, ako čo najefektívnejšie vykurovať svoju domácnosť bez vysokej spotreby uhlia či dreva, čo by sa odrazilo nie len na životnom prostredí, ale aj na vašich financiách. Riešenie prinášajú tepelné čerpadlá – zariadenia, vďaka ktorým bude váš domov udržiavaný v teple aj bez vysokej spotreby či bez ujmy na vašich financiách. Projekt Zelená domácnostiam je na Slovensku veľmi prínosným, pretože vďaka nemu môžete získať pre kúpu tepelného čerpadla dotáciu. Podpora pre domácnosti je v tejto oblasti veľmi vítaná, nakoľko platenie energií býva pre ľudí náročné.

Ako fungujú tepelné čerpadlá?

Tepelné čerpadlo premieňa vonkajší studený vzduch na teplý. Prejdením vnútorných procesov ho ohrieva a vy tak nemusíte vynakladať žiadne väčšie úsilie pre zvýšenie teploty vo vašej izbe. Sú vhodné pre využitie na nízkoteplotné vykurovacie systémy ako napríklad podlahové či stropné kúrenie. Ak zvažujete zaobstaranie si tepelného čerpadla, mali by ste poznať jeho výhody. Je obnoviteľným zdrojom energie a skvelé je, že okrem domov a bytov sa môže využívať aj v kanceláriách či reštauráciách.

Zelená aj pre vašu domácnosť!

Pri splnení niektorých podmienok môžete dostať dotáciu pre tepelné čerpadlo aj vy. Je vhodné vedieť, podľa čoho si vyberať, a ktoré bude pre vás to správne. Napríklad tepelné čerpadlá vzduch – voda, ktoré vám budú okrem ohrievania vzduchu produkovať aj teplú úžitkovú vodu. Vďaka tomu ušetríte nemalé peniaze za platenie energií a stanete sa pomerne nezávislým na vykurovaní drevom či uhlím. Tým prospejete aj nášmu životnému prostrediu. Známym výrobcom tepelných čerpadiel je firma PANASONIC a vy sa môžete samy presvedčiť o kvalite ich zariadení. Pri získaní dotácie vám odborníci pomôžu zariadenie nainštalovať a vy sa môžete spoľahnúť na ich záruku.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Beldomo Premium SEDACIA SÚPRAVA, koža, sivá - sivá

4498 €
detail produktu

Welnova SEDACIA SÚPRAVA, textil, koža, krémová - krémová

1099 €
detail produktu

Welnova SEDACIA SÚPRAVA, textil, koža, krémová - krémová

1099 €
detail produktu

Ambia Garden ZÁVESNÉ KRESLO, - sivá

690 €
detail produktu

Dieter Knoll TROJMIESTNA POHOVKA, antracitová, pravá koža - antracitová

1599 €
detail produktu

Landscape VITRÍNA, akácia, farby sheesham, medená, 60/175/40 cm - farby sheesham, medená

976 €
detail produktu