Ako spestriť moderné bývanie? Skúste využiť drevo

Naše interiéry si občas žiadajú spestrenie. Niektorí z nás uprednostňujú moderné riešenia takéhoto oživenia, iní sa spoliehajú na prírodu. Práve pre tých máme zaujímavú inšpiráciu z azda najprírodnejšieho materiálu dreva. A to v podobe jeho použitia na stene moderného bývania. Ako na to? Čítajte ďalej.

Drevo má svoje stále miesto aj v moderných priestoroch. Treba ho len rozumne zakomponovať tak, aby dokázalo ladiť s inými interiérovými prvkami. Takisto to s drevom netreba preháňať, inak môžete nadobudnúť pocit, že nie ste v súčasnom bývaní, ale niekde na chate. V súčasnosti je veľmi populárne obloženie steny drevom, na čo sa používa obklad z tatranského profilu. Možno si myslíte, že tento materiál patrí do minulosti, no mýlite sa. Aj dnes sa s ním dajú vytvoriť naozaj zaujímavé priestory, ktoré dýchajú prírodou, ale zároveň aj modernou.

Zvoľte si stenu, ktorú obložíte tatranským profilom

Tatranským profilom sa rozhodne neobkladajú steny v celom priestore. Zvyčajne sa volí len jedna, a to tá dominantná. Obkladom ju zvýrazníte a tiež prinesiete do priestoru požadované spestrenie. Ideálne je využiť stenu, kde sa nachádza sedacia súprava, v spálni zas stenu za posteľou a podobne. Drevený profil si dokážete prispôsobiť na mieru prostredníctvom jeho povrchovej úpravy, ktorú si spravíte sami. Ak chcete drevo nechať v jeho prirodzenej podobe, potom si zvoľte tatranský profil z červeného smreku a len ho jemne vybrúste do dokonale hladkého povrchu. V prípade, že máte interiér zariadený do svetlých odtieňov, alebo je toho dreva v priestore už príliš, natrite obklad farbou, ideálne bielou. Vašim nápadom sa však medze nekladú.

Alternatíva s menej tradičným vzhľadom

Ak hľadáte niečo menej tradičné, potom vás určite zaujme iný obkladový materiál, a to zrubový profil. Jeho vlastnosti sú prakticky identické s tatranským obkladom, odlišná je povrchová štruktúra. Zatiaľ čo "tatranec" má hrany ostré, zrubový profil je zaoblený a na stene vytvára ilúziu drevenej guľatiny poukladanej na sebe. Takýto obklad jednej steny sa hodí najmä do miestností, kde sa nachádza drevená podlaha, s ktorou vytvára zaujímavú súhru.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu