Aké výhody prinášajú vonkajšie rolety?

Vnútorné žalúzie sú dobrým riešením, čo však znamenajú vonkajšie žalúzie a vonkajšie rolety? Prečo sú lepšou variantou ako vnútorné formy zatemnenia interiéru?

Asi nikto z nás nemá doma iba čisté okná, bez akýchkoľvek žalúzií, záclon alebo iného spôsobu zatemnenia okien. Zatemnenie okien je totiž základom nášho komfortu a bezpečnosti. Skutočnosť, že niekto vymyslel tak super vec, že okno a sklo, je mimoriadne dôležitá. Predstavte si, že by ste doma nemali žiadne okná, iba steny. Celý deň by ste mali zasvietené svetlo, kedykoľvek by ste chceli vidieť, čo sa deje za stenami vášho príbytku, museli by ste vyjsť von. Rozhodne nie lákavá predstava. To, že my vidíme von znamená, že aj tí ,čo sú von, vidia dnu. To, že my vidíme slnko znamená, že aj ono preniká k nám dnu. A tieto veci nie sú v každej situácií žiaduce. Ranné slnko, ktoré vás zobudí ešte skôr ako budík, zvedavé pohľady okoloidúcich, keď večer máte zapnutý televízor a pozeráte nejaký film. Proti týmto veciam slúži zatemnenie okien. A to nemusí byť len vnútorné, práve vonkajšie rolety a vonkajšie žalúzie sú skvelým riešením!

Nielen zatemnenie

Ako hlavnú funkciu žalúzií a závesov považujeme zatemnenie okien, to je vlastne jediná praktická vec, ktorú závesy a žalúzie poskytujú. Vonkajšie žalúzie a rolety zatemňovacou funkciou len začínajú. Ich funkcie totiž siahajú oveľa ďalej. Podieľajú sa napríklad na vzhľade exteriéru vášho obydlia. Na výber máte obrovské množstvo rôznych farieb, môžete si teda byť istí, že ich vždy zladíte s farbou vášho obydlia a na jeho vzhľade sa budú podieľať len pozitívne. Vonkajšie rolety poskytujú dokonalú ochranu pred slnečným žiarením, cez ich pevné lišty neprenikne ani ten najmenší slnečný lúč. A nie je to len izolácia pred slnečným žiarením, v ktorej sú vonkajšie žalúzie a rolety vynikajúce, práve naopak. Odizolujú vás aj od vonkajšieho hluku a poskytujú aj tepelnú izoláciu. Skutočnosť, že vonkajšie žalúzie a vonkajšie rolety sa montujú z vonkajšej časti okna, zabezpečí ochranu okien a ich dlhšiu životnosť. Ak hľadáte viac informácií na tému vonkajšie žalúzie a vonkajšie rolety, pozrite si ponuku firmy Climax. Vyberte si svoje vonkajšie rolety aj vy a užívajte si ich výhody!


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu