Aké sú najbežnejšie podlahy v domácnostiach?

Či ste staviteľ, majiteľ nehnuteľnosti, alebo len rekonštrujete, otázka podlahy je snáď jednou z najdôležitejších. Ide o produkt, ktorý s nami pobudne pokojne aj niekoľko desaťročí. Niekto sa rozhoduje na základe ceny a praktických vlastností, iní preferujú skôr štýl a snažia sa navýšiť hodnotu nehnuteľnosti kvalitnou podlahovou krytinou. Aké podlahy sú teda v domácnostiach najbežnejšie inštalované?

Drevené podlahy sú lukratívne a obľúbené

Žiadna podlaha nemá na tú drevenú. Tvrdé drevo vyzerá najlepšie, aj preto ide o nadčasový variant, po ktorom siaha mnoho domácnosti. Hodí sa od obývačky, ale môžete ho inštalovať aj do kuchyne a jedálne. Drevené podlahy nie sú dobrou voľbou do miestnosti s vysokým stupňom vlhkosti, ako napríklad kúpeľňa, či na miesta s vysokou premávkou.

Ak sa rozhodnete pre tvrdé drevo, musíte sa oň patrične starať, konkrétne prípravkami, ktoré sú naň určené. Tiež si dávajte pozor na nehody, chodenie v podpätkoch či na presuny nábytku, ktoré by podlahu mohli poškodiť. Jednou z jeho skvelých vlastností je možnosť rekonštrukcie. Drevené podlahymôžete po niekoľkých rokoch prebrúsiť a opäť budú vyzerať ako nové.

Hlavnou nevýhodou drevených podláh je pomerne vysoká cena a nízka odolnosť voči vlhkosti.

Vinylové podlahy sú dostupné v mnohých dekoroch

Vinyl je jednoduchý na inštaláciu. Je tiež odolný voči vlhkosti a známy pre širokú škálu farieb a štýlov. Vinylové podlahy sa hodia aj do miestností s vysokou prevádzkou, vrátane kuchýne, jedálne, suterénu a kúpeľne.

Vinyl je vyrobený zo syntetických materiálov, je nenáročný na údržbu a starostlivosť a skvelo imituje aj drevené podlahy.

Laminátové podlahy sú pomerne lacné

Laminátové podlahy sú lacnejšou alternatívou k dreveným podlahám. Sú vyrobené z drevnej bučiny, HDF dosky a živice a imitujú drevo takmer dokonale. Málokto si všimne rozdiel. Laminát má skutočne širokú škálu dizajnov a imitácií, môžete si vybrať napodobeninu buka, duba, čerešne, javoru a mnohých iných kúskov.

Na rozdiel od drevenej podlahy laminátovú len tak ľahko neopravíte. Ak sa povrch poškodí, podlahu musíte vymeniť. O podlahu sa ale báť nemusíte, jej povrch je totiž pomerne odolný voči škvrnám aj vlhkosti.

Tak čo na hovoríte? Oslovila vás niektorá z najbežnejších podlahových krytín?

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu