Aké materiály tapiet nájdete na trhu?

Tapety sa znova dostavajú na popredné miesto v domácnostiach, ktoré sa rozhodli interiér oživiť a vniesť doň dušu. Kreatívne kúsky z rozličných materiálov sú totiž nielen cenovo dostupné, ale aj praktické z hľadiska izolácie.

Aké materiály sa používajú najčastejšie?

Papierové tapety

Klasické papierové tapety sú buď z jednej, alebo z dvoch vrstiev. Môžete ich zakúpiť za nízku cenu. Ich nevýhodou však je, že sa nedajú umývať a nie sú veľmi odolné voči poškodeniam a oderom. Ich aplikácia a následné strhávanie tiež nie sú najjednoduchšie. Lepia sa lepidlo, pred tapetovaním ním musia nasiaknuť. Môže sa ale stať, že zmenia svoju veľkosť. Hodia sa do všetkých interiérov.

Vliesové tapety

Tapety sa vyznačujú skvelými vlastnosťami. Patria medzi najobľúbenejšie materiály na trhu. Sú totiž priedušné, vďaka čomu majú steny dostatok vzduchu a nehrozí im splesnivenie. Sú tiež pevné a stálofarebné. Radia sa medzi dobré izolanty (tepelné aj zvukové). Lepia sa na lepidlo, ktoré sa nanáša na stenu. Ľahko sa strhávajú. Vyrábané sú z textílií a syntetických vlákien.

Vinylové tapety

Na papierový podklad sa nanesie vinylová vrstva. Keďže naspodku je papier, čo sa lepenia a následného strhávania týka, majú podobné vlastnosti ako klasické papierové tapety. Avšak, sú viac odolné, ľahko sa udržiavajú čisté, sú dobrými tepelnými izolantmi a sú stálofarebné. Môžete ich nalepiť na rôzne podklady – omietky, betón, sadrokartón.

Textilné tapety

Sú obľúbené najmä vďaka svojej štýlovosti a elegancii. Hodia sa do moderne a luxusne zariadených priestorov. Vyznačujú sa vyššou cenou. Sú ťažšie ako iné materiály, vďaka čomu sú skvelými tepelnými aj zvukovými izolantmi.

Vďaka nespočetnému množstvu vzorov a farieb, tapety poľahky doladíte k akémukoľvek nábytku či podlahovej krytine – k linoleámlaminátovým podlahám či klasickým dreveným parketám.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu