Ach, tie zimné pneumatiky...


Plechové disky, aspoň 3 milimetre dezénu, mäkká zmes. Nejako tak vyzerá základná a najdôležitejšia výbava auta na zimu. Výbava, vďaka ktorej sa budete počas celej zimy cítiť na cestách bezpečne.

Keď zima začne ukazovať svoje typické prejavy ako chlad, teploty pohybujúce sa pod desať stupňov cez deň, časom aj námrazu, deti sa začnú tešiť na blížiacu sa zimu. A rodičia sa začnú tešiť na výmenu letných pneumatík za zimné pneumatiky. Alebo nie? Mnoho ľudí považuje prezúvanie pneumatík za zbytočnú otravu, ktorá by vôbec nemusela existovať. Keďže však vieme, že zimné pneumatiky sú vyrobené z mäkšej zmesi ako letné, majú neporovnateľne lepší dezén na jazdu po šmykľavých povrchoch a snehu, lepšiu brzdnú dráhu a podobne, málokto z nás si v dnešnej dobe dovolí pneumatiky na zimu neprezuť. Niektorým z nás stačí vidieť predpoveď počasia na nasledujúce dni, v ktorej hlásia mráz a sneženie, niektorým predpoveď nestačí a potrebujú zimu zažiť na vlastnej koži, aby nechali auto prezuť. Zákon neudáva žiadny „deadline“ dátum, do kedy musíte mať na aute obuté zimné pneumatiky, prezúvanie je teda len na nás. Zvyčajne však autá prezúvame koncom októbra, začiatkom novembra.

Kvalita je základ

Asi netreba nikomu zdôrazňovať, že zimné pneumatiky by sa nikdy nemali kupovať na základe ceny. Vidíte, že napríklad pneumatiky Matador sú najlacnejšie, tak si bez rozmýšľania kúpite tie. To je chyba. Pozrite si nejaké testy zimných gúm na internete, ak zistíte, že pneumatiky Matador sú zároveň aj kvalitné a bezpečné, až potom môžete byť šťastní. Získali ste kvalitné pneumatiky za super cenu. Častým problémom býva aj skladovanie pneumatík. Nie každý má doma priestor na plechové disky s obutými pneumatikami. Najmä ak ste vlastníkom moderného SUVčka, plechové disky môžu byť skutočne veľké a ťažké. Mnohé servisy našťastie ponúkajú uskladnenie zimných pneumatík. Ak pneumatiky uskladňujete doma, mali by ste ich skladovať na policiach vertikálne a raz za mesiac ich otočiť. Alebo si zaobstarať nejaký držiak na pneumatiky, možností je veľa. Dôležité je, aby pneumatiky navzájom na seba netlačili, prípadne, aby sa o ne neopierali iné predmety, ktoré by ich mohli poškodiť. Ak dodržíte základné zásady, zimné pneumatiky vám budú spoľahlivo slúžiť počas najbližších zím.


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu