5 tipov, ako ozvláštniť obývačku

Už vás nebaví vaša stará obývačka a premýšľate nad tým, ako by ste jej mohli dodať nádych jedinečnosti? Zmeňte ju na nepoznanie vďaka nasledovným tipom.

Vdýchnite obývačke nový život pomocou farieb

Farby sú veľmi dôležitou súčasťou každého interiéru. Osviežujú ho, rozjasňujú a dodávajú mu osobitosť. Niektoré domácnosti majú steny biele, majitelia si to však vynahradia na farebných dekoráciách a zaujímavom nábytku, iné zas uprednostňujú extravagantnejšie farby na stenách a pri nábytku siahajú po klasike.

Farebná súhra nie je dôležitá len zo samotného estetického hľadiska, je tiež dokázané, že farby vplývajú aj na našu náladu. Slnečná žltá je farba optimizmu, oranžová povzbudzuje kreativitu, modrá upokojuje, červena rozvášňuje a zelená vyvoláva pocity šťastia. Vymaľovať môžete tiež len jednu zo stien (tú, ktorú nemáte ovešanú obrazmi), dve alebo všetky.

Zabudnite na farby, vyskúšajte tapety

Ak skutočne chcete iných okúzliť, siahnite po tapetách, ktoré znova prichádzajú do módy. Tie dodajú vášmu domovu ten správny nádych. Tapety sú dobré aj z praktického hľadiska, pretože vytvárajú tepelnú aj zvukovú izoláciu. Vyberať si môžete z nespočetného množstva vzorov, podľa svojho vkusu– prírodných, kvetovaných, klasických či geometrických tapiet.

Zapojte kreativitu a využite vinyl alternatívne

Vinyl je známou podlahovou krytinou. Skvelý materiál si ale našiel cestu aj do domácností, ktoré ho využívajú atypicky a tapetujú ním steny. Netradičný spôsob dodá vášmu domovu nádych modernosti a zmení jeho charakter. Aj tu sa vám ponúka široká škála rôznych vzorov. Vinyl sa vyznačuje aj praktickými vlastnosťami, je výborným tepelným izolantom a je ľahký na údržbu.

Dolaďte k parketám správny koberec

Ako dekoráciu môžete pod konferenčný stolík umiestniť kusový koberec v klasickom alebo modernom štýle. Voľte takú farbu koberca, ktorá podčiarkne ostatné dekorácie v miestnosti. Neklaďte medze svojej predstavivosti. Môžete ho doladiť k stenám, závesom či vankúšom.

 


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu