Vykurovanie, ktoré sa vám hodí aj počas letných mesiacov

V poslednej dobe sa do popredia dostávajú riešenia, ktoré významným spôsobom uľahčujú ľuďom ich život. Platí to aj pri vykurovaní, kde sa spája viacero funkcií do jedného systému. Reč je o modernom vykurovaní, ktoré vám bude slúžiť počas zimy, ale aj leta.

akozariadit-clanok1

Moderný spôsob

Kto chce bývať moderne a pritom neopomenúť tento dôležitý fakt, môže si zaobstarať vykurovanie pomocou konvektorov. Je to druh sálavého systému, ktorý rozširuje aktuálnu teplotu a vzduch v miestnosti  a celom dome.

Konvektory sú vybavené ventilátorom pre kúrenie, ale aj chladenie. Znamená to, že v zime budete mať zaistené dostatočné teplo a v lete príjemný chlad. Celý systém je napojený na jeden zdroj, ktorý pomocou hadíc rozširuje konkrétnu teplotu do ventilátorov. Môže to byť kondenzačný kotol, ktorý je pevným tepelným systémom.

Prúdenie vzduchu

Výhodou pri tomto vykurovaní je, že v miestnosti nie sú žiadne radiátory a vykurovacie telesá. Dá sa zabudovať do podlahy, ale v prípade potreby aj na ľubovoľne iné miesto, napríklad na stenu.

Základom tohto vykurovania je cyrkulácia vzduchu. Teplý vzduch sa dostáva hore k stropu a tam po ochladení zasa klesne dolu. Celý interiér sa takýmto spôsobom prehreje oveľa rýchlejšie. V prípade chladenia sa do systému vypúšťa studená voda, ktorá zasa splní opačný efekt.

Na tento zdroj si môžete napojiť aj iné zariadenia. Klasický ohrievač vody, ktorý zabezpečí dostatok teplej vody počas celého dňa je asi veľkou výhodou. Tieto zariadenia sú pomerne úsporné a samotné ventilátory pracujú s nízkou spotrebou elektrickej energie. Možno by ste o takejto zmene mohli popremýšľať a v prípade potreby sa poradiť s odborníkom a projektantom. Nakoniec budete prekvapení ako sa tepelná zotrvačnosť vášho domu vďaka tomuto systému rýchlo zmenila.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu