Vyberte si správny typ zvlhčovača vzduchu

Suchý vzduch je plný mikróbov, baktérií a rôznych zárodkov, ktoré nám môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti. Pokiaľ totiž víria v nevyvetranom priestore, spôsobujú nádchy, astmy a alergie. V zime sa problémy so suchým vzduchom prehlbujú, a to najmä kvôli vykurovaniu. Práve preto si na trhu našli svoje miesto zvlhčovače vzduchu, ktoré sa radia medzi nenáročné spotrebiče.

Ultrazvukové

Vyznačujú sa úspornosťou a vlhkosť regulujú pomocou ultrazvukových vĺn. Vlny rozkmitajú oscilátor a ten pomocou ventilačného systému rozptýli malé kvapôčky do ovzdušia. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu majú tichý chod. Tie lepšie modely obsahujú aj ionizačnú tyčinku, vďaka ktorej sa vo vode nemnožia baktérie.

Parné

Vytvárajú horúcu paru. Tá sa zmieša v komore s chladným vzduchom a vypúšťa sa do vonkajšieho priestoru. Para je teplá, preto zvýši aj teplotu v miestnosti. Ak je prístroj vybavený aj senzormi, teplota vzduchu takmer vôbec nestúpa. Poniektoré parné zvlhčovače vzduchu sú vybavené aj antibakteriálnou ochranou.

Diskové

Fungujú na jednoduchom princípe diskových filtrov. Disky sa točia vo vode, pohltia suchý vzduch, ktorý nasáva ventilátor. Vo vnútri ho zbavia pachov, roztočov a prachu a vo forme studenej pary ho pustia naspäť do obehu. O diskové zvlhčovače sa nemusíte starať, a disky nie je potrebné vymieňať.

Studené

Ide o zvlhčovače, ktoré sa nepoužívajú veľmi často. Suchý vzduch nasajú cez filter a prevlhčia ho. Ide o klasiku, niečo na štýl odparovačov. So studenými zvlhčovačmi je spojená jedna veľká nevýhoda – nie sú vhodné pre alergikov, pretože vzduch nečistia.

K zvlhčovaču vzduchu si môžete zaobstarať aj čističku vzduchu, vďaka ktorej bude vzduch kvalitnejší a bez rôznych baktérií. Do kúpeľne si môžete zadovážiť odvlhčovač vzduchu. Ten vám pomôže odstrániť prebytočnú vlhkosť, a je tiež účinným nástrojomv boji proti plesniam.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu