Vyberáme byt v paneláku

 

Kúpa nového bývania predstavuje pre rodinu veľkú zmenu, a to najmä ak sa sťahuje z bytu do domu a opačne. Ak hľadáte nové bývanie v paneláku, poradíme si, čo zohľadňovať pri výbere nového bytu a na čo by ste si mali dávať pozor.

 

Zateplenie

 

Či je panelový dom zateplený, si všimnete skôr, ako do panelového domu vôbec vstúpite. Nová fasáda vás upozorní na to, že panelák je zateplený a žiadne prípadné rekonštrukcie sa pravdepodobne v blízkej dobe nebudú plánovať. Odporúčame vám hľadať nový byt len v tých panelových domoch, ktoré sú už zateplené. Vyhnete sa tak zbytočne veľkému chaosu a špine hneď po nasťahovaní. S najväčšou pravdepodobnosťou sa na túto rekonštrukciu brala hypotéka. Správa bytových domov vám povie, ako je na tom panelák so splácaním hypotéky. Čo-to vám povie aj realitný maklér, s ktorým ste boli dohodnutí na obhliadke.

 

Starý alebo nový byt?

 

Musíte si ujasniť, či máte dostatok finančných prostriedkov aj na ďalšie rekonštrukcie a chcete byt rekonštruovať, alebo chcete zrekonštruovaný, poprípade úplne nový byt, do ktorého sa len nasťahujete a môžete bývať. Starý byt, ale aj nový byt má svoje výhody a nevýhody. Treba preto dôkladne zvážiť svoje rozhodnutie, pretože ide o dlhodobejšiu investíciu a akonáhle sa rozhodnete pre jedno, bude už neskoro urobiť krok späť.

 

Starý byt budete musieť kompletne rekonštruovať. Len samotná výmena umakartového jadra za murované jadro vás vyjde niekoľko tisíc eur. Zato si môžete tento priestor zariadiť presne podľa seba.

 

Na novom byte nebudete musieť nič rekonštruovať. Budete sa však musieť zmieriť s dispozičným riešením bytu a jeho zariadením.

 

Ak nebudete spokojní s krokmi správcu bytového domu, môžete požiadať o zmenu správcu bytového domu. Nezabúdajte ale, že investícia do nového bývania je azda tá najväčšia s akou sa v živote stretnete, preto si dôkladne premyslite každý jeden krok a vyberte si to najlepšie bývanie.Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Jedálenská stolička HUGO 2

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička ROMA 2

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička PIANO

53 €
detail produktu

Jedálenská stolička MILANO

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička NILO 8

42 €
detail produktu

Jedálenská stolička NILO 7

42 €
detail produktu