Sprievodca pri výbere vašej podlahy

Podlaha tvorí neoddeliteľnú súčasť každého domova. V dávnej minulosti to bol zrejme kameň a pôda, neskôr sa na trh dostali kobercové materiály a dnes sa obľube teší moderná plávajúca podlaha. Jej vynikajúce vlastnosti presvedčili mnohých ľudí o tom, aby si ju zadovážili. V rôznych hrúbkach a dizajnoch si vyberiete vhodnú variantu pre celý dom aj vy. Ako podlahová krytina je výborná aj na povrchovú úpravu a čistenie. Nezachytáva veľké množstvo prachu a jednotný odtieň môže dodať celej miestnosti iný rozmer. Výborne ladí s konkrétnym druhom nábytku a odolnosť proti poškodeniu je rovnako na vysokej úrovni. Nesmieme opomenúť ani výbornú cenovú dostupnosť a veľmi ľahkú montáž, ktorú v mnohých prípadoch zvládnete naozaj aj sami.

podlaha2

 

Priestor vás nepustí

Pred jej kúpou si musíte premyslieť o aký typ asi ide, a ktoré rozmery budú zohrávať dôležitú úlohu. Či je miestnosť dostatočne svetlá, a na aký účel slúži. V rušnej časti domu si zvoľte pevnejší materiál, na ktorom nebude hneď vidieť prípadné narušenie povrchu. Občas vám postačí, ak si to najskôr vyskúšate s lacnejším variantom PVC podlahy. Nakoniec má aj takýto druh veľké  výhody. Spomedzi všetkých podláh má tento typ najmenší tepelný odpor, čo by znamenalo jej dobré využitie pre podlahové kúrenie. Rovnako dobre odoláva aj zmenám vlhkosti, dokonca ani väčšie množstvo vody na nej nezanechá žiadne stopy. Jednoducho ju utriete, vysušíte a je po probléme. Ak sa rozhodnete pre výmenu ani tá sa nepostará o výrazné zdržanie.

 

Hrejivá krása a štýl

Podlahové krytiny sú naozaj veľmi výhodnou investíciou. Jednak dodajú miestnosti nový vzhľad a okrem toho si s ich použitím zaistíte nemalý komfort. Podobné výhody poskytuje koberec. Môžete si vybrať z mnohých štýlov, farieb, dizajnov a dĺžky vlasu. Doplnok, ktorý vytvorí neutrálny základ, alebo sa stane ústredným bodom so žiarivými tónmi a originálnymi vzormi. Navodzuje príjemnú, hrejivú atmosféru a na dotyk pôsobí ako balzam pre vaše chodidla.

Každopádne to bude vaša konečná voľba, ktorý typ si zvolíte. Pričom sa nemusíte brániť ani ich kombináciám.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu