Spoznajte trendy, ktoré rozžiaria vašu kúpeľňu

Jednootázkový kvíz – myslíte si, že kúpeľňa je iba funkčná miestnosť? Ak áno, je to škoda, pretože z kúpeľne môžete urobiť funkčnú a zároveň dizajnovo neodolateľnú miestnosť. Ocení to každý, pretože tu trávime oveľa viac času, ako by ste si mysleli. Spoznajte trendy, ktoré sú praktické a zároveň vizuálne príťažlivé.

[AdSense-B]

Veľkoformátová dlažba či pohľadový betón

Dnes sa v kúpeľniach používajú veľkoformátové dlažby a pohľadový betón. Je to praktické a vyzerá to naozaj dobre, hlavne pohľadový betón pripomína industry štýl. Čo sa týka farieb, letia hlavne neutrálne odtiene – kombinácia bielej so sivou, šedou či čiernou. Nemusíte sa obávať toho, že tento priestor bude chladný a neosobný, oživíte ho rastlinami a drevenými akcentami prípadne dreveným obložením steny. V prípade, že chcete pestrejší motív, pozrite sa na rôznorodé motívy mozaikovej dlažby.

1

Kombinácia kovu, dreva a kameňa

Travertínové obklady alebo tie z prírodného kameňa v neutrálnych odtieňoch si pýtajú oživenie prostredníctvom kovov. Vyberajte hlavne teplé farby – mosadz, meď, prípadne zlato, ktoré poslúžia ako šperky na neodolateľnej žene – rozžiaria ju. Ide o menšie detaily – vodovodné batérie, kľučky na skrinkách či pohárik na zubné kefky. Drevený nábytok je samozrejmosťou, okrem toho môžete miesto pohľadového betónu použiť drevo aj na podlahu, prípadne aspoň dať drevenú rohož do sprchového kúta. Ďalším trendom je veľký luster, ten sa hodí iba do priestrannejších kúpeľní s vysokými stropmi. A pri jeho výbere by ste nemali zabúdať na to, že bude vystavený vlhkosti, takže izolácia a vodeodolnosť je dôležitá.

1-1

Nezabúdajte na rastliny

Ak už máte vybraný prírodný kameň, nábytok, drevený obklad a ostatné doplnky, nemôžete zabudnúť na rastliny. V prípade, že máte v kúpeľni dostatok svetla, môžete si ako svojho zeleného spoločníka vybrať aj palmy, ktoré majú rady vlhkosť. V prípade, že máte o prirodzené svetlo núdzu, super sú hlavne paprade, ktoré sú do takéhoto prostredia ako stvorené. A ak máte strach, že na rastliny zabudnite, dajte si k umývadlu aspoň kaktus.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu