Sporáky vs. vstavané rúry a dosky – víťaza určíte vy

MORA_2015_image_01  

Kuchynské spotrebiče sú srdcom každej kuchyne. Pretože kde sa dobre varí, tam sa aj dobre darí. Na výber je neskutočné množstvo značiek a typov, ich výber však môžete zúžiť hneď na začiatku a to úplne jednoducho. Stačí, ak máte jasno v otázke: Chcem voľne stojaci sporák alebo vstavanú rúru a varnú dosku?

 

Ani jedno z riešení sa nedá považovať za vyložene nevhodné alebo, naopak, jednoznačne najlepšie. Vaše konečné rozhodnutie závisí na niekoľkých faktoroch, okrem iného tradične na finančných možnostiach alebo dispozíciách vašej kuchyne.

 

Vstavané spotrebiče – výhody

Veľkou výhodou vstavaných varných dosiek a rúr je nepochybne ich vizuálna čistota. Ak je spotrebič zabudovaný do kuchynskej linky, pasuje tam bez akýchkoľvek kompromisov. Keď sa rozhodnete pre vstavané varianty, získate výhodu aj v tom, že si ich budete môcť nakombinovať podľa spôsobu využívanej energie. Elektrická rúra a plynová varná doska? Alebo by bola lepšia indukčná s elektrickou rúrou? A nepáčilo by sa vám mať komplet v elektrike? Navyše, rúru aj varnú zónu je možné umiestniť rozdielne, na iné miesta v rámci kuchynskej linky.

 

Vstavané spotrebiče – nevýhody

Cena je jedným z momentov, ktoré by ste mali pri rozhodovaní zvážiť ako prvé. Budete si môcť vstavané spotrebiče dovoliť? V porovnaní s voľne stojacim sporákom sú totiž drahšie. Ani ich inštalácia nie je vôbec jednoduchá, čo znamená ďalšie finančné náklady. Uvedomte si tiež, že vstavané spotrebiče nie je ľahké vymeniť, preto radšej investujte do kvality.

multifunkcni_trouba

 

Voľne stojace sporáky – výhody

V zásade by sa dalo povedať, že platí vyššie napísané, akurát v opačnom garde. Výhodou voľne stojacich sporákov je ich nižšia počiatočná cena v porovnaní so vstavanými variantmi. Tak isto ich inštalácia si nevyžiada mnoho času ani špeciálnych zručností, čo zároveň dovoľuje oveľa lepšiu manipuláciu so sporákmi.

 

Voľne stojace sporáky – nevýhody

Sporáky nevytvárajú tak pekný celok s kuchynským prostredím ako tomu je v prípade vstavaných rúr a varných dosiek. Aj ich čistenie je zložitejšie, najmä v medzerách medzi telom sporáka a kuchynskou linkou, kam sa ľahšie dostane prach a nečistoty ako vy s čistidlom. Zároveň by ste mail počítať s obmedzenými možnosťami vo výbere kombinácií varnej dosky a rúry.

dsc_5593_indukcni_sporaky_01

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu