Smola nechodí len po horách, ale aj domácnostiach – poistite sa!

Poviete si, zase nejaký článok, ktorý sa ma bude snažiť presvedčiť na poistenie domácnosti... Nie, nebude. Len vám ukáže, prečo by ste poistenie domácnosti možno nemali odmietať.

Tak ste si konečne zariadili svoje vlastné bývanie v novom byte, skončili ste so všetkými prácami a konečne si užívate svoj nový domov. To posledné, čo v takej chvíli potrebujete, je pravdepodobne nejaký mudrujúci kamarát alebo rodinný príslušník, ktorý vám položí zákernú otázku – „A poistenie domácnosti ste si vybavili?“ Vy len prekrútite očami, pomyslíte si, v akej archaickej dobe ten človek žije a načo sa vás pýta také nepodstatné veci. Veď predsa bývate v byte, tu sa vám na strechu nemôže zrútiť strom, prípadne vám žiadne dieťa nemôže rozbiť okno skalou. Poistenie domácnosti by tak pre vás bolo úplnou stratou peňazí. To si aspoň myslíte. Vedzte však, že hrozby číhajú na každom rohu a nevyhnete sa im, hoc aj keby ste bývali v obrnenom bunkri. O akých hrozbách tu ale hovoríme?

Požiar, vandalizmus, ale aj pád lietadla

Veru tak, váš byt alebo dom môžu ohroziť veci, o ktorých by sa vám nesnívalo ani v tom najhoršom sne. Napríklad pád lietadla. Dobre, takáto situácia sa nevidí každý deň, keď sa však stane, poistenie domácnosti vám zachráni prakticky celý nasledovný život. Taký požiar a vlámanie sú však už bežné veci, o ktorých počujeme každý deň. Škody v takomto prípade presahujú hranice tisícok eur a z vlastného vrecka ich platiť asi pravdepodobne nechcete. Rovnako ako aj ďalšie hrozby, ktoré by sme mohli vymenúvať na celé strany. Podstata je však jasná – hrozby sú všade okolo nás a často zaúradujú práve vtedy, keď to najmenej čakáte. Možno si platíte poistenie domácnosti niekoľko desiatok rokov a až po dvadsiatich rokoch sa vašej domácnosti niečo nemilé prihodí. Možno sa jej neprihodí nikdy nič. Poistenie domácnosti vám však dá istotu, že ak sa niečo stane, vy zostanete zabezpečení. A takýto pocit naozaj stojí za to. Navyše, poistenie domácnosti si môžete vybaviť za výhodné ceny aj online, napríklad v poisťovni Union. Tak na čo ešte čakáte?

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu