Získajte dotáciu na registráciu ochrannej známky

Ochranná známka predstavuje najvyššiu úroveň právnej ochrany a chráni podnikateľov pred konkurenciou. Symbolizuje ju veľké písmeno R v kruhu nebo skratka ™ (trademark) vedľa názvu výrobku alebo služby a ide o medzinárodne uznávané symboly, ktorý jasne ukazujú, že práva na výrobok alebo službu má len ich vlastník - kopírovanie alebo napodobňovanie výrobkov alebo služieb so zapísanou ochrannou známkou je preto prísne zakázané a akékoľvek porušenie môže byť postihnutelné. Ochranná známka môže mať grafickú podobu, či už ide o logo, písmeno, obrázok alebo dokonca tvar obalu, rôzne farebné kombinácie, dokonca aj krátke hudobné stvárnenie. Prihlasuje sa na Úrade priemyselného vlastníctva, udeľuje sa na obdobie 10 rokov a jej registrácia je spoplatnená. A práve poplatok, ako aj zložitý proces registrácie, často odrádza podnikateľov od podania žiadosti o ochrannú známku. Poradíme vám preto, ako to urobiť čo najhospodárnejšie a najjednoduchšie.

Na ochrannú známku nie ste sami, skúste Patentoid

Registrácia ochrannej známky naozaj nie je jednoduchý a pre mnohých začínajúcich podnikateľov ani lacný proces. Všetko má však svoje riešenie. Dnes už nemusíte ochrannú známku vybavovať sami, ale môžete sa obrátiť na špecializovanú spoločnosť, ako je Patentoid, ktorá všetko vyrieši za vás. Spolupracuje s tými najlepšími v odbore a vďaka svojim bohatým skúsenostiam zabezpečí vašu ochrannú známku nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete, kam sa chystáte podniknúť. Patentoid vám teda nielen ušetrí čas spojený s registráciou, ale zároveň vám všetko spríjemní online. Vyplníte formulár na svojom počítači, odošlete splnomocnenie a zaplatíte za objednávku. Pracovníci Patentoidu následne overia vyplnené údaje, zabezpečia prípravu žiadosti o registráciu a po jej schválení podajú žiadosť na Úrad priemyselného vlastníctva. Po schválení ochrannej známky, ktoré trvá približne šesť mesiacov, dostanete osvedčenie o ochrannej známke.

Koľko stojí ochranná známka

Ochranná známka stojí v stovkách eur v závislosti od oblasti, pre ktorú ju chcete zaregistrovať - pre územie Slovenska je cena najnižšia, pre celú Európsku úniu najvyššia - tu je to takmer 1 500 eur. Malé a stredné podniky však môžu v roku 2023 využiť grantový program, ktorý im umožní získať dotáciu na ochranné známky a priemyselné vzory. Podnikateľ môže požiadať o vrátenie až 75 % správneho poplatku, maximálne však do výšky 1 000 eur. Ak teda uvažujete o registrácii ochrannej známky, ale nechcete sa tým zaoberať alebo za ňu platiť vysokú sumu peňazí, využite služby spoločnosti Patentoid, ktorá celý proces registrácie vybaví za vás a to vrátane získania grantu. Teraz môžete mať ochrannú známku za polovinu ceny - a to sa oplatí.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Béžovo-hnedý koberec Universal Serene, 133 x 190 cm

119 EUR €
detail produktu

Sivá plážová osuška 100x180 cm Inu - Zone

44.90 EUR €
detail produktu

Rámik na 3 fotografie Styler Galeria Bergen AG, 46 × 23 cm

17.40 EUR €
detail produktu

Nožnice na hydinu Westmark Modern

22.90 EUR €
detail produktu

Bavlnená obliečka na vankúš Butter Kings Flower Friends, 50 x 50 cm

8.90 EUR €
detail produktu

Bavlnený prešívaný pléd v mentolovej farbe/modrý 240x260 cm Arista – Happy Friday

99 EUR €
detail produktu