Prírodný obklad má stále svoje čaro

Drevené obloženie bolo kedysi veľmi populárnym spôsobom obkladania stien v domácnosti. Dokonca to v mnohých prípadoch pôsobilo, ako znak vyššej triedy. Dnes to môže na prvý pohľad vyzerať tak, že sa tento trend dostal do úzadia. Vôbec to tak ale nie je. Drevený obklad sa opäť vracia na svoje popredné priečky. Nemusí to byť práve celoplošné pokrytie stien v interiéry. Jedna strana a moderný, dizajnový kúsok zmení celú miestnosť na nepoznanie.

 

Neoceniteľné vlastnosti

Drevo, ako také má výborné izolačne vlastnosti. Udržuje stabilnú teplotu, optimálnu vlhkosť a v prípade potreby dobre izoluje zvuky. Ak si ho necháte správne prebrúsiť, alebo ošetriť konkrétnym prípravkom, rozhodne sa s vami podelí o svoju krásu.

Ak by ste sa rozhodovali pre tento typ povrchu, určite oceníte aj jeho odolnosť proti poškodeniu, čo znamená, že má veľmi dobrú životnosť. V ponuke je aj prvotriedny tatranský profil so vzorom. Okrem toho tu nájdete rôzne typizované rozmery a dĺžky. Vybrať si nie je naozaj ťažké.

Drevo má jednoducho svoje čaro, čo vedeli už v minulosti. Veď si len spomeňte na akúkoľvek prehliadku historického zámku , alebo hradu. Drevený obklad je takmer v každej miestnosti týchto pamiatok. Neznamená to, že si vďaka nemu vytvoríte nostalgické spomienky. Svedčí to najme o jeho veľkej životnosti.

dreveny-obklad

 

Všestranné využitie

Drevom nemusíte obložiť iba steny. Výborne poslúži aj ako moderná podlaha. V tomto prípade sa jeho vlastnosti cenia dvojnásobne. Je ľahké na údržbu a dlhší čas zachováva v miestnosti aktuálnu teplotu. Občas by ste však mali tieto produkty aj ošetriť. Zub času sa predsa len podpisuje na všetkom, čo nás obklopuje. Okrem iného mu správnym prostriedkom dodáte stratenú farbu, zvýrazníte pôvodné línie a prinavrátite chýbajúce vlastnosti. Existujú desiatky spôsobov ako drevo stabilizovať, preto s jeho obkladom vôbec neváhajte.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu