Ojedinelá krása, ktorá si už niečo odžila

Vintage je v poslednej dobe všade a s obľubou mu holdujú viacerí fanúšikovia a nadšenci. Je to druh štýlu, ktorý sa zatiaľ drží. Nie všetci ho môžu a nie všetci ho poznajú.

Samotný termín je prevzatý a ďalej upravovaný svojimi obdivovateľmi do rôznych foriem. Vo svojom základe predstavuje všetko staré, unikátne a výberové. V takomto zmysle sa používa aj v móde, nábytku a interiérovom dizajne. Práve ten si takýto štýl dokonale podmanil. Viacerí z nás sa preto odhodlajú pre jeho krásne línie a nádych nostalgie. Romantickému vintage toaletnému stolíku sa poteší nejedna dáma a slečna. U nich sa predpokladá schopnosť veci viac preciťovať a tešiť sa z krásy a to je základom vintage.

akozariadit-clanok4

Klasika starých materiálov

Ošúchané predmety z klasických materiálov ako sú drevo, sklo, kov, alebo porcelán. To všetko pripomína kus histórie a zároveň je to dnes moderný dizajn interiéru. V tomto štýly sa preferujú bledé farby a odtiene. Nádoby majú na sebe patinu a jednoducho musí byť vidieť, že konkrétne doplnky už majú niečo za sebou.

Rastliny a kvety navodia správnu atmosféru

Ideálne sa tu hodia živé kvety, levanduľa, hortenzia, pivonky a mnohé iné, ktoré dokonale dotvoria atmosféru starých zámkov. Predstava tohto štýlu by vo vás mala vyvolať nadšenie, pokoj zasnenú atmosféru a spomínanú romantiku.

Vintage je druh umenia, ktoré si vieme vytvoriť aj svojpomocne. S použitím trocha fantázie sa stačí preniesť do minulosti, alebo do najbližšieho antikvariátu a poobzerať sa po veciach, ktoré nám ulahodia na prvý pohľad.

Vintage štýl pochádza z konkrétnej doby a to, že sa objavil v súčasnej o niečom svedčí. Pre niekoho je základom, že sa oprášia staré rany nábytku a prevedie sa na ňom určitý druh repasu. Takto upravený získava na svojej cene a dopĺňa celkovú atmosféru. Občas si ho však ľudia zamieňajú aj s retro štýlom, ten však na rozdiel od tohto vytvára nové repliky starých rokov.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu