Kvalitné verejné osvetlenie

Život si bez jeho prítomnosti nevieme predstaviť. Napriek tomu ho však v mnohých mestách a obciach kompetentní nevedia zabezpečiť. Reč je o verejnom osvetlení, ktoré si ešte v mnohých mestách pamätá časy minulého režimu, pričom v zozname budúcich investícii obce by sa mala táto investícia vyskytovať na popredných priečkach.

 

Bezpečnosť na cestách a chodníkoch

 

Verejné osvetlenie celej obce a mesta patrí k najväčším investíciam. Je dôležité najmä teraz v zimnom období, kedy sú dni výrazne kratšie a verejné osvetlenie sa zapína podstatne skôr, ako cez letné mesiace. Verejné osvetlenie osvetľuje chodníky, znižuje kriminalitu a zabraňuje častým kolíziám áut.

 

Konkrétne verejné LED osvetlenie sa v poslednej dobe teší veľkému záujmu. Je výrazne lacnejšie ako klasické osvetlenie, ktoré sa doteraz používalo. Obce to na účtoch zbadajú hneď v prvých mesiacov používania a už len kvôli možnosti ušetriť sa rozhodujú práve pre verejné LED osvetlenie.

 

Osvetlenie priechodov pre chodcov

 

Aby obce a mestá zvýšili bezpečnosť chodcov prechádzajúcich cez cesty, musia zabezpečiť osvetlenie priechodov pre chodcov. Obce a mestá by mali zavádzať takéto osvetlenie ani nie na každý priechod pre chodcov, ale najmä na priechody pre chodcov na tých najfrekventovanejších úsekoch. Toto osvetlenie upozorní vodičov a zníži nehodovosť na rizikových úsekoch.

 

Kvalitné a stále funkčné verejné osvetlenie by malo byť v každej obci. Ak chcete znížiť náklady, ale zároveň poskytnúť obyvateľom kvalitné osvetlenie verejných priestranstiev, inštalujte si LED osvetlenie, ktoré je výrazne lacnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu.

 

 


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu