Kvalitné matrace vhodné aj do vašej postele

Kvalitu spánku, či chceme, či nie, do výraznej miery ovplyvňujú aj matrace v našej posteli. Pri ich výbere by sme si mali dať záležať, nakoľko nám budú robiť spoločnosť niekoľko rokov a mali by nám poskytnúť komfort, ktorý si zaslúžime. 

Luxus na úkor kvality? Nikdy! 

Väčšina z nás vyhľadáva predražené luxusné matrace, ktoré kvalitou nezodpovedajú žiadnemu štandardu. Vybrali sme si ich práve z toho dôvodu, lebo sú pekné a pekne zapasujú do našej modernej spálne. Treba si však uvedomiť, že luxus nie je všetko a nemali by sme ho uprednostňovať na úkor kvality. Niektoré matrace, aj keď sú pekné, ničia zdravie našej chrbtice a po pár rokoch strácajú svoju pružnosť a tvar. Nikdy si nekupujte luxusný matrac na úkor kvality. Nový luxusný matrac si môžete vybrať aj z kategórie kvalitných zdravotne vyhovujúcich matracov a nemusí vás stáť celú výplatu 

Rozhoduje veľkosť 

Pri výbere nového matraca zohľadňujte najmä veľkosť. Manželské postele sa predávajú v dvoch rozmeroch – 200x180 cm a 200x160 cm a rozmery matracov sa v týchto posteliach budú líšiť. Ak neplánujete nakupovať novú posteľ, skôr, ako si pôjdete kúpiť nový matrac do postele, zistite si rozmery svojej postele. Aj keď sa to zdá ako samozrejmosť, niektorí ľudia až po kúpe nového matraca zistia, že im daný rozmer jednoducho nepasuje. 

Najlepší rozmer a najlepší materiál 

Ak si plánujete s novým matracom kúpiť aj novú posteľ a máte dostatok priestoru v spálni, odporúčame vám veľkosť postele 200x180 cm. Oceníte ju najmä pre väčší priestor na spanie.

Zo všetkých materiálových prevedení si vyberajte penové matrace, ktoré sú kvalitné, dlho vám vydržia a a nevyležia sa. Sú vyrobené z peny vysokej hustoty a navyše sú aj certifikované. Poskytnú vám komfort, ktorý si zaslúžite a sú zdravotne vyhovujúce. 

Ak chcete mať kvalitné matrace, ktoré vám budú robiť spoločnosť niekoľko rokov, okrem správneho rozmeru, dobrého materiálu sa starajte aj o ich vzhľad. Pravidelne ich čistite, vysávajte a vystavujte na slnko/ mráz. Slnko/ mráz totiž nemajú radi práve najväčší nepriatelia matracov – roztoče.


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu