Je použitý iPhone výhodná kúpa? Poradíme, na čo si dávať pozor!

Populárne mobilné telefóny iPhone sú snom mnohých ľudí, problémom je však ich vysoká cena. Použitý iPhone z bazáru za málo peňazí sa môže javiť ako veľmi lákavá kúpa, ako však vybrať skutočne dobrý kus?

Výrobky Apple sú známe po celom svete, najmä vďaka ich veľmi účinnému marketingu, ale aj kvalitám ich výrobkov. Produkty značky Apple rozhodne nie sú predražené kusy nevýnimočných kusov techniky. Práve naopak, špeciálne mobily iPhone. Tie sú vždy špičkou vo svojej triede a častokrát majú technológie, o ktorých konkurenti nemôžu ani len snívať. Galaktická rýchlosť a plynulosť operačného systému iOS nie je žiadna fáma, ale realita, ktorej zarytí odporcovia stále nechcú uveriť. To isté platí aj o kvalite samotných telefónov, ich dizajne a image. Telefóny iPhone sú jednoducho špička vo svete mobilných technológií. Nie je tak žiadnym prekvapením, že je po nich taký dopyt. A taktiež nie je žiadnym prekvapením, že o svojom vlastnom iPhone snívate aj vy. Tak, ako aj mnohé iné sny, aj sen o vlastnení iPhonu nie je jednoduchý naplniť. Problémová je najmä cena nových kusov, ktorá je jednoducho veľmi vysoká. Riešenie tak môže prinášať iPhone bazár.

Na čo si dávať pozor?

Pred tým, ako sa pozrieme sa na samotné možnosti kúpy použitého iPhonu a ktorá z nich je najlepšia, je dobré predstaviť si najväčší podvod, na ktorý si pri kúpe použitého iPhonu dávať pozor. Veľký záujem o iPhony sa bohužiaľ odrazil aj na veľkom počte podvodníkov, ktorí sa na záujme o lacné iPhony snažia zarobiť. Takéto podvody majú dve úrovne. Prvou je kompletne celý „fejkový“ iPhone. Ak si myslíte, že napodobneninu iPhonu ľahko spoznáte, mýlite sa. Moderní podvodníci v spolupráci s veľmi šikovnými Číňanmi dokážu vyrobiť napodobneninu, ktorá je na nerozoznanie od originálu, respektíve sa líši len v úplných maličkostiach. Človek, ktorý iPhone nikdy predtým nemal, prípadne sa v týchto telefónoch dobre nevyzná, nemá šancu spoznať, že sa jedná o kópiu. Druhá úroveň podvodov spočíva v reštaurovaní staršieho iPhonu, pri ktorej boli použité neoriginálne a lacné diely z Číny. V tomto prípade sa jedná o pravý iPhone, ktorý má však mnoho súčiastok neoriginálnych, ktoré sa vedia veľmi rýchlo pokaziť a spôsobiť problémy.

Kde nakupovať?

Základnou vecou, na ktorú si pri kúpe dávať pozor, sú tak rôzne napodobeniny a reštaurované kusy z Číny. Najlepšou formou, ako sa takýmto problémom vyhnúť, je nakupovať z overených zdrojov. V prvom rade je najlepšie vyhnúť sa súkromným predajcom. Pokiaľ daného človeka osobne nepoznáte, prípadne si nie ste istí, že sa jedná o seriózneho predajcu, vždy je lepšie vyhnúť sa takejto kúpe. Okrem toho, že sa môže jednať o čínsky iPhone, môžete naraziť aj na kradnuté kusy a s tým sa rozhodne zahrávať nechcete. Nielen súkromní predajcovia, ale aj mnohé e-shopy predávajú rôzne napodobeniny ako úplne originálne kusy. Kým telefón neotvoríte a neuvidíte jeho vnútro, ani len netušíte, že sa jedná o reštaurovaný kus z Číny. Aj pri výbere e-shopu si tak treba dávať pozor. iPhone 7 cena, ktorá môže byť v takomto e-shope až lákavo nízka, zrejme má svoje dôvody. Nenechajte sa nalákať na cenu!

Dobré skúsenosti

Z osobnej skúsenosti vám môžem odporučiť iPhone bazár na webe mp3.sk. Na tomto webe nenájdete len použité, ale aj nové telefóny. Zostaňme však pri použitých iPhonoch. V ponuke nájdete rôzne modely za skutočne nízke ceny. Napríklad, taká iPhone 6 cena vás rozhodne nadchne. Zároveň si však môžete byť istí, že sa jedná o kompletne originálne a vyskúšané kusy, ktoré sú stopercentne funkčné. Pri každom telefóne je uvedený stav, viete tak, čo kupujete. Svoj vysnený iPhone si tak môžete vybrať pohodlne online a bez obáv si ho nechať doručiť domov. Samotné doručenie je rýchle a bezproblémové. Mobilonline je tak veľmi dobrým riešením. Nečakajte a vyberte si svoj iPhone snov aj vy!

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu