Hrozbou našej planéty sa stal náš verný sluha. Kto to je?

Našu planétu v dnešnej dobe ovplyvňuje naozaj mnoho faktorov. Môžu nimi byť napríklad: neefektívne hospodárenie s energiou, znečisťovanie, alebo plytvanie prostriedkami. Mnohí aktivisti bojujú proti týmto faktorom a snažia sa zvrátiť náš osud. No v hre je aj ďalšia nebezpečná hrozba, ktorá je našim verným,nenápadným sluhom. Kto to je?

Uniknúť sa dá len ťažko...

Pýtate sa, kto je ten tajomný, verný sluha, ktorý nám pomaly ale isto škodí? Odpoveď vás určite neprekvapí. Sú to plasty. Žijeme v dobe plastovej, kedy sa stali títo pomocníci neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Už len náš každodenný obed je zabalený v plastovom obale aj pri nákupe v potravinách používame veľké množstvo ďalších plastových obalov a to každý deň.

Len čo sme zistili ako môže byť plast výborne využiteľný, podľahli sme mu. Skoro nikto z nás si už bez nich nevie predstaviť svoj život. Aj podľa výskumov sa tento sluha umiestnil na prvých pozíciách najvyužívanejších materiálov nášho každodenného života. Tento produkt sa stal tak chceným a potrebným, že ho dnes nájdeme napríklad aj v kozmetike, oblečení, ale aj v medicíne. Plasty sú používané totiž na výrobu umelých kĺbov a šošoviek. Tým sa samozrejme zvyšuje dĺžka a kvalita života chorých, alebo znevýhodnených ľudí. No aj pri tomto prípade platí, že plasty ovládajú svet.

Mali by sme sa snažiť čo najmenej využívať služby nášho verného sluhu

Rada, ktorú nám odporúčajú aj odborníci je, že by sme sa mali snažiť obmedziť každodenné používanie plastových produktov. Pomôcť vieme jednoducho aj pri nákupe v potravinách, keď si namiesto plastového obalu, kúpime látkový a svoje potraviny vložíme tam. Takáto malá pomoc jejednoduchá, no veľmi účinná. Nebude vás to dokonca stáť ani veľa peňazí, či času. Takúto látkovú tašku si kúpite za pár drobných v obchode, alebo si ju môžete doma aj sami vyrobiť!

Čo môže každý z nás spraviť?

Jednoduchou formou pomoci môže byť tiež recyklácia. Tou vieme pomôcť našej zemi z dlhodobého hladiska. Recyklovaním vieme zabrániť dostávaním sa plastov do oceánov, alebo do prírody, kde neskôr dochádza k enormnému znečisťovaniu pôdy a ohrozovaniu živočíchov. Tieto bezbranné tvory môžu tiež veľmi trpieť našim neuváženým správaním. Recyklácia, alebo redukcia využívania plastových produktov môže pomôcť nášmu, ale aj ich životu. Pomôcť nám, ale tiež im môžeme len našim rozvážnym konaním.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu