Ako zariadiť predsieň

Predsieň je väčšinou braná ako priestor, ktorý slúži na uskladnenie všetkého, čo nechceme aby nám v byte zavadzalo. Jednoducho, je to miestnosť na všetko, čo nám pri príchode odpadne z rúk.
Všade sa povaľujúce topánky, kabáty, čiapky, kabelky, nedajbože nejaký bicykel alebo kočík.

No zároveň je to prvá miestnosť, ktorá nie len vám, ale aj vašim hosťom udrie prvá do očí. Prvý kontakt človeka s obytným priestorom. Vstup do bytu, či domu je vašou vizitkou. Uvidia ju aj tí, ktorí nepôjdu ďalej. Nejde však len o vizuálnu stránku. Priestor musí byť dokonale využitý, ale zároveň nesmie byť preplnený a zmenšovať miestnosť.

Vo väčšine bytov a domov je predsieň malá miestnosť, preto si povieme pár trikov ako ju dokonale využiť a pritom ju opticky príliš nezmenšiť. Či už sa jedná o veľkú vstupnú halu alebo minimalistický prechod zvonku dovnútra, mali by spĺňať niekoľko základných úloh.

Potrebujeme miesto na uschovanie topánok, sezónnych vecí,  odkladací priestor na čiapky, kabelku, dáždnik a samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na rezervu pre prípadnú návštevu.

.predsien-drevo-navsteva-v-byte-hneda

Vstavaná skriňa alebo vešiak?

Najjednoduchším spôsobom ako vytvoriť dojem poriadku je vstavaná skriňa, najlepšie s posuvnými dverami. Všetky kabáty, bundy, čiapky a topánky sa jednoducho zavrú a vstup je uprataný. Tieto skrine sú väčšinou robené na mieru. Povrch posuvných dverí môžeme doladiť k interiéru, alebo použiť zrkadlový výzor, čím opticky chodbu zväčšíme.
Ak to priestor nedovolí, odkladací priestor nahradia aj háčiky na nástennom alebo voľne stojacom vešiaku.

beeda41a32782d53aeb986a2fa9c2547.image.500x391

Kam s topánkami

Topánky  schováme do skrinky, ktorú keď zavesíme na stenu, priestor bude pôsobiť vzdušnejšie. Naopak, vrch skrinky postavenej na zemi sa dá využiť na sedenie. Do malej predsiene je praktickejšia skrinka s vyklápacím otváraním, nezaberie toľko miesta a dá sa využiť jej úsporná hĺbka.

.5

Zrkadlo

V predsieni nemôžeme zabudnúť na zrkadlo. Nie len kvôli možnosti prekontrolovania svojho vzhľadu pred odchodom z domu, ale takisto dokáže pekne opticky zväčšiť priestor.
Zrkadlo môže byť aj úžasný dizajnový doplnok rôznych tvarov, umiestnený v rôznej výške.
predsien-bezova-feng

Osvetlenie

Keďže nie vždy vieme v chodbe zabezpečiť prirodzené svetlo, treba vybrať intenzívne centrálne osvetlenie, prípadne ho doplniť svietidlom nad zrkadlom.
Svetlosť priestoru dosiahneme aj farbami. Do malej predsiene zvolíme bledšie farby nábytku. Steny nemusia byť biele, ale treba sa vyhnúť sýtym odtieňom a použiť namiesto nich pastelové tóny.

Na záver môžete priestor ľubovoľne dodekorovať pomocou obrazov, fotiek, štýlových váz alebo iných dizajnových kúskov.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu