Ako si zariadiť malú kúpeľňu v panelákovom byte

 

Žiadna možnosť vetrania, vysoká vlhkosť a príliš malý priestor. Zariadiť si panelákovú kúpeľňu a ešte k tomu aj veľmi malú je veľmi náročné a bez pomoci skúseného bytového architekta sa vám to nepodarí. S pomocou našich rád si však budete môcť kúpeľňu zariadiť tak, aby ste boli spokojní a mali tam všetko, čo potrebujete.

 

Obklady - svetlé odtiene farieb

 

Svetlé odtiene farieb miestnosti opticky zväčšujú, preto sa pri výbere nových obkladov do kúpeľne zamerajte predovšetkým na tie svetlejšie odtiene. Odporúčame smotanovú, svetlo oranžovú, žltú, béžovú, ale i mätovú farbu. Už dávno sa kúpeľne nezariaďujú v svetlomodrej farbe, aj keď, táto farba nie je na zahodenie. V menšej kúpeľni, ako je tá vaša, vám z hygienických, ale i praktických dôvodov odporúčame obkladať steny až po strop.

 

Sústreďujte sa na výber vodeodolnej špárovacej hmoty

 

Tým, že v kúpeľni nemáte okno a po každom kúpaní nemáte možnosť vyvetrať kúpeľňu inak ako otvorením interiérových dverí do bytu, odporúčame vám vyberať si kvalitnejšiu a odolnejšiu vodeodolnú špárovaciu hmotu. Medzi škárami obkladačiek sa po čase začne objavovať pleseň, preto vám do kúpeľne okrem inštalácie ventilátora a kúpy kvalitného pohlcovača vlhkosti odporúčame investovať do kvalitnej špárovačky. Čím kvalitnejšiu si vyberiete, tým dlhšie bude vaša kúpeľňa odolávať plesniam. Ak chcete svojim známym ukázať modernú kúpeľňu, na kúpe škárovacej hmoty nešetrite.

 

Kúpeľňový nábytok a závesné skrinky

 

V menších kúpeľniach nájdu svoje využitie aj závesné skrinky. Poskytnú vám dostatok úložného priestoru na všetky hygienické potreby a zároveň vám neukroja z už aj tak dosť malého priestoru. Čo sa týka kúpeľňového nábytku, vyberajte si nábytok z vodeodolnej MDF dosky. Odporúčame vám vyberať nábytok v dekore dreva alebo klasický biely nábytok, ktorý miestnosť presvetlí a opticky zväčší.

 

Do takýchto kúpeľni si môžete vybrať buď vaňu, alebo sprchový kút. Odporúčame vám skôr sprchový kút. Práčku vyberajte zhora plniteľnú a umiestňujte ju hneď vedľa umývadla. Hneď pod uterák na ruky si dajte kôš na špinavé prádlo.

 

 


Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu