Ako sa starať o svoj smartfón?

Mnohokrát je návšteva servisu nutná práve preto, že ste sa o smartfón patrične nestarali. Chyby a poruchy totiž môže spôsobiť aj nepatričné zaobchádzanie s telefónom.

1. Nepoužívajte hocaké neoriginálne nabíjačky a príslušenstva

Len to originálne vám dáva záruku, že bude s vaším zariadením pracovať presne tak, ako má. Rovnako vám dáva istotu, že pokiaľ sa telefón pokazí, môžete zájsť do autorizovaného servisu a využiť záruku.

2. Pozor na prostredie, kde smartfón používate

Váš smartfón zaiste neocení príliš vlhké prostredie, preto ho prestaňte používať v daždi. Prašné prostredie a extrémne výkyvy teplôt tiež nie sú jeho obľúbenou šálkou čaju. Mobil by ste nemali vystavovať priamemu slnku, klásť ho na radiátor, alebo používať vonku, ak teplota klesla pod 5°Celzia. Pokiaľ vám vaša práca nedovoľuje mobil šetriť, nájdite taký, ktorý je voči vyššie spomenutým obmedzeniam odolný.

3. Keď telefón polejete

Určite ste už aj vy počuli o tom, že by ste telefón mali v tomto prípade zasypať ryžou, ktorá do seba vsaje všetku vlhkosť. Je to mýtus. Podľa rôznych experimentov a pokusov, ktoré vykonávali vedci, ryža vôbec nefunguje. Ak sa predsa len stane, že smartfón začne fungovať potom, ako ste ho na niekoľko dní vložili do ryže, znamená to, že by fungoval aj bez toho. Jediným správnym riešením je teda vybrať z mobilu baterku, zaniesť ho do servisu mobilov a v žiadnom prípade ho nezapínať.

4. Pády, pády, pády

Vymeniť kryty, displej a podobne nie je problém. Problém nastáva, keď sa pri pádoch poškodia elektronické súčiastky telefónu.

Ak máte problémy so svojím smartfónom, navštívte servis mobilov iDoctor. Servis má k dispozícii náhradné diely skladom a ponúka vám celú škálu služieb, nezáleží, či vlastníte nový alebo starší model. Keďže servis iDoctor diely pre mobily nemusí objednávať, skráti sa aj vaša čakacia doba a telefón vám opravia na počkanie.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu