Ako sa starať o svoj smartfón?

Mnohokrát je návšteva servisu nutná práve preto, že ste sa o smartfón patrične nestarali. Chyby a poruchy totiž môže spôsobiť aj nepatričné zaobchádzanie s telefónom.

1. Nepoužívajte hocaké neoriginálne nabíjačky a príslušenstva

Len to originálne vám dáva záruku, že bude s vaším zariadením pracovať presne tak, ako má. Rovnako vám dáva istotu, že pokiaľ sa telefón pokazí, môžete zájsť do autorizovaného servisu a využiť záruku.

2. Pozor na prostredie, kde smartfón používate

Váš smartfón zaiste neocení príliš vlhké prostredie, preto ho prestaňte používať v daždi. Prašné prostredie a extrémne výkyvy teplôt tiež nie sú jeho obľúbenou šálkou čaju. Mobil by ste nemali vystavovať priamemu slnku, klásť ho na radiátor, alebo používať vonku, ak teplota klesla pod 5°Celzia. Pokiaľ vám vaša práca nedovoľuje mobil šetriť, nájdite taký, ktorý je voči vyššie spomenutým obmedzeniam odolný.

3. Keď telefón polejete

Určite ste už aj vy počuli o tom, že by ste telefón mali v tomto prípade zasypať ryžou, ktorá do seba vsaje všetku vlhkosť. Je to mýtus. Podľa rôznych experimentov a pokusov, ktoré vykonávali vedci, ryža vôbec nefunguje. Ak sa predsa len stane, že smartfón začne fungovať potom, ako ste ho na niekoľko dní vložili do ryže, znamená to, že by fungoval aj bez toho. Jediným správnym riešením je teda vybrať z mobilu baterku, zaniesť ho do servisu mobilov a v žiadnom prípade ho nezapínať.

4. Pády, pády, pády

Vymeniť kryty, displej a podobne nie je problém. Problém nastáva, keď sa pri pádoch poškodia elektronické súčiastky telefónu.

Ak máte problémy so svojím smartfónom, navštívte servis mobilov iDoctor. Servis má k dispozícii náhradné diely skladom a ponúka vám celú škálu služieb, nezáleží, či vlastníte nový alebo starší model. Keďže servis iDoctor diely pre mobily nemusí objednávať, skráti sa aj vaša čakacia doba a telefón vám opravia na počkanie.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Jedálenská stolička HUGO 2

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička ROMA 2

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička PIANO

53 €
detail produktu

Jedálenská stolička MILANO

59 €
detail produktu

Jedálenská stolička NILO 8

42 €
detail produktu

Jedálenská stolička NILO 7

42 €
detail produktu